برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

روغن نارنگی علیه دون دون پرتقالی!

روغن نارنگی علیه دون دون پرتقالی!

کافیست سری به عطاری بزنید و روغن های گیاهی یا همان افشره های خوراکی گیاهی تهیه کنید. روغن های گیاهی خیلی زود جذب بدن می شوند و سموم بدن را دفع می کنند. سلولیت های بدشکل را کاهش می دهند، جریان خون را بالا می برند، احساس گرسنگی و نفخ را کاهش می دهندو کمک می کنند تا رژیم لاغری تان هر چه سریعتر به نتیجه برسد. با چند نمونه از این روغن های گیاهی لاغرکننده و روش استفاده از آنها آشنا شوید.

1- ترخون

داشتن شکمی تخت

داشتن شکم صاف آرزوی همه است. برای اینکه از شر شکم نفخ کرده خود خلاص شوید و شکمتان تخت شود از روغن گیاهی ترخون استفاده کنید. این روغن باعث می شود که اندامتان یکدست لاغر شود.

روش استفاده: به دو روش می توانید از این روغن گیاهی استفاده کنید. اول اینکه 10 قطره روغن گیاهی ترخون را با 10 قطره روغن فندق مخلوط کرده و بعد از هر وعده غذای اصلی روی شکمتان بمالید. پوست تان را به آرامی ماساژ دهید تا روغن به خورد آن برود. روش دوم اینکه یک تا دو قطره از این روغن را به طور مستقیم زیر زبانتان بچکانید یا اینکه با یک قاشق چایخوری روغن زیتون مخلوط کرده و بعد از غذا بخورید. توصیه می شود این کار را به مدت 10 روز ادامه دهید.

توجه: از مصرف روغن گیاهی ترخون در سه ماه اول بارداری و در دوره شیردهی خودداری کنید. استفاده از این روغن گیاهی برای کودکان زیر 4 سال نیز توصیه نمی شود.

2- گیاه شمعدانی

مقابله با سلولیت

اگر از اضافه وزن، سلولیت و احتباس آب رنج می برید، سراغ روغن گیاهی شمعدانی بروید. سلولیت همان بافت چربی به شکل دون دون های پرتاقلی است که روی سطح پوست نقاطی مانند بالای ران ها و ... دیده می شود و ظاهر نامناسبی به آن می دهد. البته حدود 90 درصد خانم ها از این مشکل رنج می برند. خوشبختاتنه روغن گیاهی شمعدانی خاصیت تقویت کنندگی دارد و پوست را محکم می کند.

روش استفاده: 5 قطره روغن گیاهی شمعدانی را با 10 قطره روغن زیتون مخلوط کرده و روی مناطق دچار سلولیت بزنید و به آرامی ماساژ دهید تا به مرور به نتایج دلخواه برسید.

توجه: استفاده از روغن گیاهی در طول دوران بارداری و شیردهی ممنوع است.

3- نارنگی

ضد اشتها

سخت ترین بخش رژیم، مقابله با گرسنگی است. اگر اشتهایتان را کنترل کنید بیشتر راه را رفته اید. برای کنترل آن روغن گیاهی نارنگی را دریابید تا اشتهای زیادتان از بین برود. هر چه کمتر بافت چربی در بدنتان ذخیره شود، کمتر هم دچار سلولیت می شوید.

روش استفاده: روزانه سه تا شش بار یک قطره روغن گیاهی نارنگی را میل کنید.

4- اسانس لیموترش

همیار لاغری

لیموترش سرشار از ویتامین C، اسید سیتریک، لاونوئید بوده و دوست سلامت شماست. لیموترش مانع از انباشتگی چربی ها می شود و با احتباس آب مقابله می کند. در بدن ما میلیون ها سلول در هم تنیده شده وجود دارند و کیلومترها رگ خونی خیلی ریز وظیفهتغذیه آنها را برعهده دارند. داخل این مویرگ ها خون جریان دارد که از 62 درصد آب تشکیل شده است. رگ ها وظیفه دارند اکسیژن، آب و مواد مغذی لازم را به سلول ها برسانند. سپس سلول ها دی اکسید کربن، ضایعات و سموم را به خون پس می دهند که یکی راهی ریه ها شده و دیگری به سمت کلیه ها می رود. وقتی آب رفته به بافت های بدن بیشتر از آب برگشته به خون باشد، حالت احتباس آب به وجود می آید، برای همین بعضی از اعضای بدن متورم می شوند و به اصطلاح پف می کنند. عصاره لیموترش ادرارآور است و برای همین آب اضافی بدن را دفع می کند. از این گذشته این اسانس با انباشتگی چربی ها و سلولیت نیز مقابله می کند.

روش استفاده: به چند روش می توان از خود لیموترش و اسانس آن استفاده کرد. می توانید هر روز با معده خالی آب لیموترش را با آب مخلوط کرده و میل کنید. سپس پاهای خود را با آب سرد بشویید و بعد آنها را با این روغن دست ساز ماساژ بدهید. برای تهیه روغن ماساژ دو میلی لیتر روغن گیاه سرو کوهی و هشت میلی لیتر روغن گیاهی لیموترش و چند قطره روغن بادام شیرین را با هم مخلوط کنید و داخل شیشه دربسته نگه دارید. پاهایتان را با این روغن ماساژ دهید. می توانید از این روغن برایماساژ سلولیت ها نیز استفاده کنید. همچنین می توانید روزی سه بار بعد از غذا یک قطره اسانس لیموترش را بخورید.

توجه: وقتی روغن یا اسانس لیموترش را به پوست تان می زنید نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرید. اگر از مشکلات کلیوی و کیسه صفرا رنج می برید یا معمولا سوزش معده دارید استفاده زیاد از لیموترش توصیه نمی شود. خانم های باردار، شیرده و کودکان زیر چهار سال نیز نباید از روغن گیاهی یا اسانس لیموترش استفاده کند.

5- گیاه سدر اطلس

چربی زدایی

برای مقابله با چربی ها هیچ چیز دیگری مانند روغن گیاهی سدر اطلس مناسب نیست. این گیاه باعث از بین بردن چربی های اضافی شده و شما را به هدف دلخواهتان نزدیکتر می کند. این روغن گیاهی با سلولیت های بدشکل نیز مقابله می کند.

روش استفاده: پنج قطره روغن گیاهی سدر اطلس را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید. صبح ها قبل از دوش گرفتن این روغن را روی مناطق چاق بدن مالیده و به آرامی ماساژ دهید. برای شروع 20 روز به طور مرتب این کار را انجام دهید. سپس هر ماه 10 روز از این روغن برای ماساژ استفاده کنید.

توجه: استفاده از این روغن در دوره بارداری توصیه نمی شود.

6- هویج

لاغری

روغن گیاهی هویج با سلولیت مقابله کرده و باعث محکم شدن پوست می شود. اگر رژیم گرفته اید از روغن گیاهی هویج به عنوان یک روش کمکی استفاده کنید.

روش استفاده: 10 قطره روغن گیاهی هویج را با 10 قطره روغن جوجوبا یا روغن نارگیل مخلوط کرده، روی مناطق چاق و دچار سلولیت بمالید. به آرامی پوست تان را ماساژ دهید تا روغن به خورد پوست تان برود. اینکار را تا وقتی به نتیجه دلخواهتان برسید ادامه دهید.

توجه: اگر فشار خونتان بالاست یا باردارید، به ویژه سه ماهه اول بارداری یا وقتی فرزندتان را شیر می دهید، نباید از روغن گیاهی هویج استفاده کنید.

7- نعنا فلفلی

سم زدایی از بدن

وجود مشکلات گوارشی همیشه چوب لای چرخ لاغری می گذارد. اگر رژیم گرفته اید حتما از روغن گیاهی نعنا فلفلی به عنوان همیار لاغری استفاده کنید. چرا؟ به خاطر اینکه نعنا فلفلی باعث سم زدایی از کبد، کلیه ها و روده ها می شود و به هضم بهتر غذا کمک زیادی می کند.

روش استفاده: یک تا دو قطره از این روغن گیاهی را مستقیم زیر زبانتان بچکانید یا اینکه در نصف قاشق چایخوری عسل ریخته و میل کنید. توصیه می شود به مدت 10 روز و هر روز دو تا سه بار این کار را تکرار کنید.

توجه: مصرف روغن گیاهی نعنا فلفلی برای خانم های باردار و شیرده ممنوع است.

8- سرو کوهی

رفع چربی زائد و بهبود جریان خون

شاید تاکنون اسمش را نشنیده اید یا از خواصش آگاه نیستید اما اگر دچار اضافه وزن هستید، یک راه حل طلایی برایتان داریم؛ روغن گیاهی سرو کوهی برای مقابله با اضافه وزن موثر است چون با انباشتگی چربی ها مقابله و بدن را سم زدایی می کند. همچنین باعث بهبود جریان خون می شود.

روش استفاده: سه قطره روغن گیاهی سرو کوهی را با 10 قطره روغن زیتون مخلوط کرده و هر روز دو تا سه بار مناطقی از بدن را که دچار چربی های اضافی هستند ماساژ دهید. برای ماساژ شکم، روغن را به پوست تان زده و شکم را در جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید. بقیه نقاط بدن را به سمت قلب ماساژ دهید. هر ماه 10 بار این کار را تکرار کنید.

توجه: استفاده از روغن گیاهی سرو کوهی در دوره بارداری و شیردهی و همچنین در صورت ابتلا به مشکلات زنانه مانند فیبروم توصیه نمی شود.

منبع: برندزلینک
brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 13 فروردین 1393 ساعت 11:34

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : حسن حسین زاده
نام کاربری : ali_123
تاریخ عضویت : 2 فروردین 1393
تعداد مقالات ارسالی : 1000
تعداد لینک ها : 0