برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

برای فروش بیشتر، دست به هر کاری نزنید

برای فروش بیشتر، دست به هر کاری نزنید

فرد ویکمن (Fred Wakeman) در بخشی از رمان خود که در سال ۱۹۴۶ نوشته بود در مورد تبلیغات چنین شرح می دهد:
در میان یک جلسه تجاری، مردی ناگهان بر روی میز جلسه آب دهان خود را خالی کرد و چنین گفت: “من در حال حاضر کار زشتی کردم اما این کار زشت من باعث می شود شما هیچ وقت آن را از یاد نبرید.” من فکر می کنم شرایط اکثر آگهی های تبلیغاتی امروز چنین است. از آنجا که آگهی ها بدور از هر گونه خلاقیت و ساده لوحانه است شما هرگز آن ها را از یاد نمی برید. هرگز فراموش نکنید که حتی آزارهنده ترین تبلیغات در صورتی که بطور مکرر پخش شوند در ذهن مردم جای باز می کنند.
باید توجه داشته باشیم که رسالت آگهی های تبلیغاتی دقیقاً بالا بردن فروش است اما آگهی هایی کاملاً بی سلیقه و عاری از هرگونه خلاقیت طراحی می شوند هر چند که ممکن است در یک شرایط انحصاری در بازار، فروش را افزایش دهند اما قطعاً در طول زمان به صنعت تبلیغات ضربه محکمی وارد خواهند کرد. اگر کمی با خود فکر کنید، شاید به این نتیجه برسید که به دلیل وجود همین آگهی های بی مغز و عاری از عناصر زیبایی شناسی است که امروز مردم در مقابل دیدن آگهی های تبلیغاتی از خود مقاومت نشان می دهند. آگهی بدور از عناصر خلاقانه هر چند که در فضای انحصاری فروش را تا حدی بالا می برد اما فراموش نکنیم که اگر در خلق آگهی شتاب زده عمل نکنیم، شاید بتوانیم آگهی بسازیم که در ذهن و روح مخاطب بیشتر نفوذ کند و فروش را بسیار بیشتر از تصور افزایش دهد...


ویلیام برن باخ (William Brenbach) یک از بنیانگذاران آژانس تبلیغاتی خلاق DDB در نیویورک آمریکا در سال ۱۹۴۹ تحقیقاتی را در زمینه تبلیغات خلاق انجام داد. وی عقیده داشت که ابتدا باید با رسوخ در ذهن و روح مخاطب توجه وی را به خود جلب کنید و این جلب توجه است که باعث می شود مخاطب به شما گوش دهد و در نهایت حرف شما را باور کند. وی همچنین معتقد است که هرگز نباید مخاطب را احمق فرض کرد.
تبلیغات هنری است ظریف و همواره در حال تغییر. گاهی اوقات اثرگذار است و گاهی هیچ اثری ندارد. سازندگان آگهی های تبلیغاتی دو راه بیشتر در پیش رو ندارند. یا اینکه می بایست صرفاً فروش کارفرمایان خود را بطور مقطعی افزایش دهند و یا اینکه با خلق آگهی های زیبا و خلاق، تاثیری ماندگار بر ذهن مخاطب بگذارند و فروش کارفرمایان خود را ضمن تقویت برند آنها، بالا ببرند.

منبع: برندزلینک
brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 12 فروردین 1393 ساعت 13:53

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : حسن حسین زاده
نام کاربری : ali_123
تاریخ عضویت : 2 فروردین 1393
تعداد مقالات ارسالی : 1000
تعداد لینک ها : 0