برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

چهار مشکل عمده در دنیای تبلیغات از زبان دیوید اگیلوی

چهار مشکل عمده در دنیای تبلیغات از زبان دیوید اگیلوی

مشکل اول این است که تولید کنندگان محصولات مصرفی بسته بندی شده که معمولاً بخش قابل توجهی از مشتریان آژانس های تبلیغاتی هستند، بجای اینکه برای تبلیغات محصول خود هزینه کنند، با هدف بالا بردن میزان فروش، به روش هایی همچون حراج و ارائه بسته های هدیه در ازای خرید بیشتر، متوسل می شوند.
در واقع بجای اینکه محصول خود را معرفی کنند و نام آن را بر سر زبان ها بیندازند، با شکستن نرخ و بسنده کردن به سود کمتر راه فروش بیشتر را در پیش بگیرند. شاید این پدیده را امروز در فروشگاه هایپر استار در تهران به وفور مشاهده می کنید.
براستی زمان آن فرا رسیده است که زنگ خطر محو شدن نام ها تجاری را بصدا در آوریم، زیرا اگر تولید کنندگان به کمترین میزان برای سود خود اکتفا کنند دیگر توان پرداخت هزینه های تبلیغات را نخواهند داشت.


مشکل دوم این است که در بسیاری از آژانس های تبلیغاتی کسانی مشغول بکار هستند که تبلیغ را با هنر در آمیخته اند. از آنجا که این افراد هرگز در زندگی شان حتی یک قلم جنس نفروخته اند، کاری ارائه می دهند که گویا قرار است آن را به بخش مسابقه جشنواره ی کن بفرستند. این افراد فقط می خواهند که نتیجه کار چشم نواز باشد و به هیچ وجه تعلق خاطری به محصول مورد نظر ندارند.


مشکل سوم، وجود آدم هایی است که ذهنشان بیشتر معطوف سودآوری است و نه خلاقیت. این گروه از آژانس های تبلیغاتی با راه اندازی چند برند متفاوت و یا ادغام کردن شرکت های کوچک دیگر در خودشان، پول های کلانی را صرف خرید واحدهای کوچک دارند.


مشکل چهارم این است که آژانس های تبلیغاتی از بهره نبردن از خلاقیت پول مشتریانشان را به هدر می دهند. این آژانس های تبلیغاتی معمولاً ابتدایی ترین اصول تبلیغات را زیر پا می گذارند و نشان می دهند که از کارمندان تازه کار و ناآگاه استفاده می کنند.

منبع: برندزلینک
brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 12 فروردین 1393 ساعت 13:24

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : حسن حسین زاده
نام کاربری : ali_123
تاریخ عضویت : 2 فروردین 1393
تعداد مقالات ارسالی : 1000
تعداد لینک ها : 0