برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

ضرورت هم افزایی یا سینرژی در برنامه بازاریابی

ضرورت هم افزایی یا سینرژی در برنامه بازاریابی

یک تعریف اجمالی از آن این است که هم افزایی (synergy) یعنی نتیجه ی نهایی اجزای مختلف که باهم کار می کنند و به یکدیگر وابسته هستند به مراتب مطلوب تر از نتیجه ای است که از فعالیت تک تک اجزا و به طور جداگانه منتج شده است.
بعنوان مثال در ورزش های گروهی آن تیمی که از جمع سوپر استارهایی تشکیل یافته که هریک جداگانه بازی می کند ممکن است به خوبی تیمی که از بازیکنان معمولی تشکیل شده ولی هماهنگ و با همکاری بازی می کنند، نباشد. شاید در بازی اخیر دربی پایتخت و سر و صداهایی که در این رابطه در سطح جامعه فوتبال کشور مطرح شد این مسئله بوضوح بیشتری مورد انتقاد فوتبال دوستان و اهالی فوتبال قرار گرفت.

تاثیری که هم افزایی در برنامه بازاریابی یک کسب و کار دارد تا بدانجا است که می توان گفت یک کسب و کار کوچک با استفاده از هم افزایی، براحتی می تواند به یک کسب و کار پر سود تبدیل شود. تمام تلاش کسب و کارها در برنامه بازاریابی شان این است که بتوانند مشتریان بالقوه خود را به مشتریان بالفعل تبدیل کنند و بتوانند محصولات و یا خدمات خود را بفروشند.


اما چگونه به هم افزایی دست پیدا کنید؟ منظور از هم افزایی در اینجا، ایجاد یک ترکیب صحیح و کارآمد از ابزارهای بازاریابی در یک برنامه بازاریابی یکپارچه است. بعنوان مثال در یک برنامه بازاریابی اینترنتی منسجم و هم افزا برای کسب و کار خود که برای ایجاد آن میتوانید از این راهکارها بهره ببرید:
یکی از این راه ها معرفی مداوم وب سایت تان از طریق کلمات کلیدی در موتورهای جستجو است و ارائه مقالات مرتبط با زمینه ی کاری و تجاری شما راه دیگری ست. بسیاری از وب سایت ها از مقالات برای بازاریابی و تبلیغات استفاده می کنند. وبلاگ راه دیگری ست و مانند مقاله می تواند شما را به عنوان یک شخص و یا سازمان خبره در زمینه ی کاری تان معرفی کند و شما را به کسانی که نیاز به تخصص شما دارند بشناساند. حال اگر شما این دو را به هم مرتبط کنید یعنی در انتها یا در هر جای مناسب بازدید کنندگان را به مقالات ارجاع دهید و یا در مقالات آنها را به وبلاگ ارجاع دهید از هم افزایی استفاده کرده اید. در واقع وبلاگ و مقاله از یکدیگر پشتیبانی می کنند و پیام ترکیب شده ای از این دو، بازدید کنندگان بیشتری را به وب سایت فرامی خواند نسبت به وقتی که هر کدام جداگانه این کار را انجام دهند.


حالا فرض کنید شما به آن، قدرت بازایابی در شبکه های اجتماعی را هم اضافه کنید. منظور حضور در سایتهای اجتماعی همانند Facebook، LinkedIn و Google+ است. وقتی در این وب سایت ها حضور پیدا می کنید شما به عنوان یک خبره و متخصص معرفی می شوید و بازهم مردم به وب سایت، وبلاگ و مقالات شما ارجاع داده می شوند. در واقع وقتی از این رسانه های اینترنتی باهم استفاده می کنید و بازدید کنندگان را از طریق یکی از آنها به دیگری هدایت می کنید هم افزایی اتفاق می افتد و باعث یک افزایش فوق العاده در تعداد بازدید کنندگان وب سایت شما و متعاقبا هویت، موجودیت و اعتبار شما میشود.


همچنین ممکن است شما علاوه بر ابزارهای مطرح شده در بالا، برای هدایت مخاطبان تان به وب سایت از ابزار ایمیل مارکتینگ استفاده کنید و با ارسال دوره ای پست الکترونیک به مخاطبان هدف سعی در جذب مخاطبان بیشتر داشته باشید.
آنچه در یک برنامه بازاریابی اهمیت دارد استفاده از همه ابزارهای ممکن و از قبل برنامه ریزی شده در یک دوره زمانی تعیین شده می باشد. اگر شما در هر مرحله از بازاریابی کسب و کار خود فقط از یک یا دو ابزار استفاده کنید کارایی برنامه بازاریابی تان نسبت به زمانی که از تعداد ابزارهای بیشتری بطور همزمان استفاده کنید بسیار پایین تر خواهد بود. به همین دلیل است که واژه ارتباطات یکپارچه بازاریابی (IMC) امروز در بین متخصصین بازاریابی بارها و بارها تکرار می شود.


یک نکته بسیار مهم در اینجا وجود دارد و آن این است که آیا شما چگونگی و کمیت و کیفیت این ترکیب در برنامه بازاریابی کسب و کار خود را می دانید؟ بهترین راه برای پاسخ به این سوال استفاده از خدمات و مشورت گرفتن از یک سازمان مشاوره بازاریابی حرفه ای است زیرا بی شک بیش از خود شما شیوه های نوین بازاریابی را می داند و همچنین ابزارهای مختلف یک برنامه جامع بازاریابی را می شناسد و هم اطلاعاتی در مورد نوع تجارت شما دارد و بنابراین به بیشترین هم افزایی برای کسب و کار شما منتج می گردد.

منبع: برندزلینک
brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 12 فروردین 1393 ساعت 12:14

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : حسن حسین زاده
نام کاربری : ali_123
تاریخ عضویت : 2 فروردین 1393
تعداد مقالات ارسالی : 1000
تعداد لینک ها : 0