برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

بهترین استراتژی بازاریابی

بهترین استراتژی بازاریابی

در گذشته و در روش های سنتی بازاریابی، پیام ها به منظور افزایش فروش به صورت یکطرفه به سمت مخاطبان ارسال می شد. اما امروز مخاطبان بسیار تلاش می کنند که این پیام ها را فیلتر کرده و فقط آنهایی را که تمایل دارند بخوانند یا بهتر بگویم آنها سعی می کنند مورد هجوم پیام های تبلیغاتی قرار نگیرند، بلکه خود محصولات و خدماتی را که تمایل به کسب اطلاعات از آنان دارند را مورد بررسی قرار دهند. نمونه این رفتار را می توانید در خودتان هم بیابید. شما اغلب، برای دسترسی به اطلاعاتی که مد نظرتان است سعی می کنید که خودتان در اینترنت و یا رسانه های دیگر به جستجو بپردازید و کمتر به پیام های تبلیغاتی که همه روزه به سویتان روانه می شود توجه دارید

در روش سنتی بازاریابی، بازاریابان تلاش می کردند از طریق ارسال اطلاعات محصول و خدماتشان به امر فروش بپردازند. آنها با طراحی بروشور، ارسال نامه های تبلیغاتی و یا ایمیل، تبلیغات چاپی و رسانه ای پیام های خود را به مخاطبان منتقل می کردند. این روش در بازاریابی به عنوان روش “فشار” یا Push شناخته می شود. در واقع در این روش بازاریاب شروع کننده گفتگو می باشد.
در رسانه ای همانند وب، اکثر ارتباطات با استفاده از روش “کشیدن” یا Pull انجام می شود. اغلب مخاطبان برای پیدا کردن اطلاعات مورد نظرشان به وب سایت شما می آیند. در این روش بازدید کننده شروع کننده گفتگو است و شما باید با آنها صحبت کنید. در اینجا شما باید نیازهای اطلاعاتی آنها را قبل از اقدام به خریدشان، برآورده نمایید. اما براستی منظور از روش Pull چیست؟


ما سعی داریم به شما بگوییم که برای بازاریابی محصولات و خدمات تان می بایست بطور کاملاً شفاف و گسترده اطلاعاتی از آنها در اختیار مخاطب قرار دهید و به او اجازه دهید با سعه صدر و در کمال آرامش، دست به انتخاب محصول و یا خدمات شما بزند. و امروزه هیچگاه شما نمی توانید مشتری را وادار به خرید کنید. مخاطب امروز نسبت به تحت فشار قرار گرفتن در روش های بازاریابی ما به شدت واکنش نشان می دهد. یکی از مهمترین رسانه ها بدلیل ماهیت ذاتی خود برای ارائه اطلاعات انتخابی به مخاطب، اینترنت است. ما با ایجاد وب سایت و ارائه اطلاعات صادقانه، دقیق و شفاف از محصولات مان می توانیم طیف وسیعی از مشتریان احتمالی را به سوی خود بکشانیم. به عبارت بهتر بهترین روش برای جذب مخاطب ارائه محتوای ارزشمند است. اکنون بیایید با هم بررسی کنیم که برای ساخت و ایجاد محتوای ارزشمند در استراتژی بازاریابی خود، به چه نکاتی می بایست توجه داشته باشیم؟


۱) بازاریابان اغلب فکر می کنند چگونه نظر مردم را جلب کنند. اما در اینترنت، نگرانی اولیه ما این است که چگونه مردم را از خود دور نکنیم.


۲) شما معمولاً ۱۰ ثانیه برای متقاعد کردن بازدید کننده در مورد اینکه سایت شما سزاوار یک نگاه دقیقتر است زمان دارید. اخیراً مطالعه ای از تحقیقات مایکروسافت نشان داد که ۱۰ ثانیه اول در بازدید از صفحه وب برای اینکه کاربران تصمیم به ماندن در آن سایت بگیرند حیاتی است.


۳) خواندن اولین اقدامی است که مردم در وب سایت ها انجام می دهند، اما بسیاری از مردم سعی می
کنند تا جایی که ممکن است کمتر بخوانند.


۴) بازدید کنندگان برای برآوردن اهداف شان به یک وب سایت می آیند، در واقع برای انجام وظایف یا برای دریافت پاسخ سوالات شان به وب سایت تان مراجعه می کنند. در اغلب موارد با بررسی عادات مطالعه آنلاین خودتان در می یابید که شما در اینترنت به دنبال چیز خاصی هستید.


۵) به کاربران تا جایی که ممکن است اطلاعات واقعی و دقیق بدهید. از آنجا که بازدید کننده ی وب هدف گرا می باشد، اطلاعات بی ربط و پریشان نمی خواهد.


۶) نوشتن خوب در وب سایت مثل یک مکالمه خوب و نتیجه بخش است. به سوالاتی که خوانندگان ممکن است از شما بپرسند فکر کنید و پاسخ آن در وب سایت خود بگذارید. از جملات کوتاه استفاده کنید، حالت محاوره را حفظ کنید. نشان دهید که شما یک فرد هستید و سازمان تان متعلق به مردم است.


۷) بر روی وب، شما می توانید هم زمان غیر رسمی و حرفه ای باشید. نوشتن غیررسمی باعث می شود مردم با وجود مشغله ی زیاد مطالب شما را راحت تر درک کنند.


۸) هنگام نوشتن محتوای در وب سایت تان، استفاده از کلمات ساده، فعل های معلوم و عبارات معنی دار را در نظر بگیرید.


۹) هنگامی که در نوشتن از اصطلاحات ساده استفاده می کنید، سایت شما برای مردم پر مشغله، کم صبر و افراد سالخورده و افرادی که دارای سواد ادبیاتی ضعیفی هستند مناسب می شود. (آیا تا به حال شنیده اید کسی شکایت کند که سبک نوشتن یک وب سایت خیلی ساده است؟)


۱۰) اگر کاربران نتوانند چیزی را که به دنبالش هستند در وب سایت شما پیدا کنند، به جایی دیگر خواهند رفت.

منبع: برندزلینک
brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 12 فروردین 1393 ساعت 11:52

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : حسن حسین زاده
نام کاربری : ali_123
تاریخ عضویت : 2 فروردین 1393
تعداد مقالات ارسالی : 1000
تعداد لینک ها : 0