برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

مخاطبان امروز براي خوشنويسي

مخاطبان امروز براي خوشنويسي

انجمن خوشنويسان ايران با حدود 220 شعبه در چند دهه فعاليت خود توانست به طيف وسيعي خوشنويسي را آموزش دهد و در هر نقطه‌اي از كشور چراغي براي خوشنويسي روشن كند.
دوام و پايداري انجمن خوشنويسان به عنوان نهادي غير دولتي بيش از نيم قرن، فراگيري چتر آن در استان ها و شهرهاي كشور و نقش اساسي انجمن در آموزش، انتشار آثار و ارائه ‌آثار خوشنويسي در عرصه بين‌المللي همه حكايت از تأثير انجمن در تحول هنر خوشنويسي معاصر ايران دارد. اما در اين بيان توجه به مخاطب نگاه جدي‌تري را طلب مي‌كرد تا امروز مخاطبان بيشتري براي اين هنر داشته باشيم و خوشنويسي درعرصه رقابت با ديگر رشته‌هاي هنري براي جلب مخاطبان بازنده نباشد.
نسبت نمايشگاه‌هاي خوشنويسي كه برگزار مي‌شود با ظرفيت‌هاي خوشنويسي و تعداد فراوان هنرمندان خوشنويس در كشور ناچيز است و اين وضعيت ارتباط خوشنويسي با مخاطبان را با مشكل مواجه مي‌كند. خوشبختانه از دو سال گذشته هنر خوشنويسي نيز مانند ديگر رشته‌هاي تجسمي داراي رويدادي مهم و فراگير شد كه مي‌تواند تصويري از وضعيت هنر خوشنويسي در كشور، نياز و ضرورت‌هاي آن و ظرفيت‌هاي امروز خوشنويسان ارائه كند و استعدادهايي را هم به جامعه هنري معرفي مي‌كند.
دوسالانه بين‌المللي خوشنويسي گرچه دير هنگام كليد خورد اما برحسب يك نياز و ضرورت جدي شكل گرفت تا با مشاركت خوشنويسان پيشكسوت و جوان تحولات خوشنويسي امروز در آئينه اين دوسالانه ديده ‌شود و براساس داده‌هاي دو‌سالانه براي ادامه مسير جريان خوشنويسي برنامه‌ريزي شود. دوسالانه خوشنويسي علاوه بر اينكه تصويري از وضعيت خوشنويسي نشان مي‌دهد، مي‌تواند به عنوان مهمترين رويداد خوشنويسي زمينه ارتباط و پيوند با مخاطبان را نيز بيش از پيش فراهم كند و هنر خوشنويسي كه در سراسر كشور توسط هنرمندان و شعبه‌هاي انجمن جريان دارد، متناسب با ظرفيت و داشته‌هاي خود، مخاطب نيز داشته باشد . دوري از تكرار و تقليد در آثار خوشنويسي نيز در جذب مخاطبان بيشتر براي خوشنويسي تأثير جدي دارد و استادان و مدرسان مي‌توانند با شناسايي و فرصت دادن به جوانان خلاق و آثار خلاقانه تحولي در مسير جريان خوشنويسي رقم بزنند.

منبع: برندزلینک
brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 11 فروردین 1393 ساعت 11:15

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : حسن حسین زاده
نام کاربری : ali_123
تاریخ عضویت : 2 فروردین 1393
تعداد مقالات ارسالی : 1000
تعداد لینک ها : 0