برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

ایرادهایی که مرورگرها می گیریند به چه معنایی هستند؟

ایرادهایی که مرورگرها می گیریند به چه معنایی هستند؟

توجه داشته باشید که هر مرورگر صفحه ی ایرادهایش با مرورگرهای دیگر متفاوت است. ایراد Certificate و اخطار malware در هر مرورگر متفاوت است، اما این صفحه های ایراد متفاوت معانی یکسانی دارند.

ایراد Certificate‌ یا گواهینامه

ایراد گواهینامه ی SSL‌ SSL Certificate error یا ایراد امنیتی گواهینامه Security Certificate error بیانگر مشکل در کدگذاری HTTPS می باشد. این ایراد تنها در وبسایتهایی مشاهده می شود که از HTTPS‌ استفاده می کنند.
هنگامی که از کدگذاری HTTPS استفاده می شود، وبسایتها گواهینامه ای ارایه می دهند که معتبرند و مجوز استفاده از کدگذاری را دارند. به طور مثال Google.com گواهینامه ای دارد که توسط مراجع معتبر تایید شده اند و هنگامی که شما به Google.com می روید از HTTPS استفاده می شود و Google‌ باید گواهینامه اش را ارایه بدهد. در این مرحله مرورگر گواهینامه ی ارایه شده را چک می کند که مطمئن شود به گوگل واقعی متصل شده و نه یک سرور تقلبی که ادعا می کند گوگل است.

هنگامی که شما یک صفحه ی ایراد گواهینامه را می بینید، این بدان معناست که شما الزاما به سایت معتبر و واقعی متصل نشده اید. به طور مثال هنگامی که شما از شبکه ی عمومی Wi-Fi‌ استفاده می کنید و به وبسایت بانکتان می روید و با این ایراد روبرو می شوید این بدان معناست که شبکه دستکاری شده و یک شخص دیگر می خواهد جای وبسایت بانک شما را بگیرد.
گرچه یک احتمال دیگر نیز وجود دارد که یک وبسایت نتوانسته به درستی گواهینامه اش را ارئه دهد. به هر روی بلافاصله پس از دیدن این ایراد از آن وبسایت خارج شوید.

اخطار سایتهای مخرب

چنانچه شما از مرورگرهای فایرفاکس، کروم یا اینترنت اکسپلورر استفاده کنید، این مرورگرها به طور دائم لیست سایتهای مخرب و خطرناک را دانلود می کنند. هنگامی که شما بخواهید به یکی از این وبسایتها مراجعه کنید با پیغام اخطار روبرو می شوید.
وبسایتهایی که در این لیست قرار می گیرند یا حاوی بدافزار هستند و یا به این دلیل در این لیست قرار گرفته اند که در تلاشند رمزهای عبور، اطلاعات کارتهای اعتباری و دیگر اطلاعات حساس شما را بدزدند.
در برخی موارد، یک وبسایت به دلیل اینکه دستکاری شده و تغییری در آن اعمال شده به طور موقت به این لیست اضافه می شود و زمانی که مشکل این وبسایت حل شد از این لیست نیز خارج می شود. پیسنهاد ما اینست که چنانچه با این پیام روبرو شدید وارد آن سایت نشوید.

۴۰۴ Not Found

هنگام مراجعه به وبسایتهای مختلف ممکنست با مجموعه ای از پیغامها از سوی سرورها مواجه شوید. معمول ترین ایرادی که ممکنست با آن مواجه شوید ۴۰۴ Not Found است که به این معنی است که شما می خواهید صفحه ای را ببینید که موجود نیست یا حذف شده یا نام نشانی آنرا به اشتباه وارد کرده اید.

صفحه های ایراد شخصی سازی شده

گاهی اوقات برخی از طراحان وبسایتها برای ایراد ۴۰۴ Not Found و دیگر ایرادها صفحاتی اختصاصی طراحی می کنند. به طور مثال اگر در سایت Howtogeek به صفحه ای بروید که موجود نیست با صفحه ای همچون تصویر زیر روبرو می شوید.

Server Not Found

ایراد Server Not Found به معنی است که مرورگر قادر نیست وبسایت مورد نظر شما را بیابد.
یا نام وبسایت را به اشتباه وارد کرده اید یا وبسایتی را درخواست کرده اید که موجود نیست و یا DNS server تان به درستی کار نمی کند یا فایروال و یا پراکسی مشکل ایجاد کرده است.

Unable to Connect

ایراد Unable to Connect همچون پیغام Server not Found است. اما با این تفاوت که مرورگر شما با موفقیت به DNS سرور متصل شده و وبسایت را نیز شناسایی کرده ولی نتوانسته به سرور آن سایت متصل شود.
اگر با این پیغام مواجه شدید این به بدان معنی است که آن وبسایت از کارافتاده یا با مشکل مواجه شده است. و یا همچون نمونه ی پیشین فایروال و یا پراکسی به درستی تنظیم نشده است.

منبع: برندزلینک
brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 10 فروردین 1393 ساعت 21:57

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : حسن حسین زاده
نام کاربری : ali_123
تاریخ عضویت : 2 فروردین 1393
تعداد مقالات ارسالی : 1000
تعداد لینک ها : 0