برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

چگونه بر پدیده انحرافات اینترنتی غلبه کنیم؟

چگونه بر پدیده انحرافات اینترنتی غلبه کنیم؟

قبل از مشخص شدن این موضوع، بهتر است به اصل مشکل پی ببریم.

ابزارهای ابتدایی ما نظیر pc ها، لپ تاپ ها ، گوشی های همراه و تبلت ها همراه با نرم افزارها ، و وب سایت هایی که از طریق این وسایل در دسترس ما قرار می گیرند، ابزارهای مشابهی هستند که می توانند انحرافات و مضمون های سرگرم کننده و جالب را فوراً سحر و جادو کنند.
حال باید بدانیم کدامیک را باید انتخاب کرد؟ آیا باید گزارش های TPS را به اتمام برسانید یا صفحه ی فیس بوک خود را چک کنید؟ موارد مورد نیاز برای ارائه در هفته آینده را بررسی کنید یا آنکه برخی فیلم های YouTube را تماشا کنید؟ صورتحسابهای ۱۲ صفحه ای را بررسی کنید یا دستور العمل های March Madness Pool را چک کنید؟
افراد می توانند به سادگی تمام بعدازظهر خود را صرف انحرافات آنلاین نمایند وقت خود را هدر بدهند.

• ذهن انسان ،همواره کنجکاو بوده و بدنبال بازی و تعاملات اجتماعی می باشد. مبارزه علیه انحرافات آنلاین در واقع یک نبرد علیه طبیعت انسان است.
• هنگامی که فعالیت های حرفه ای خود را با انحرافات آنلاین ادغام می کنیم، باور اینکه کارهای زیادی را بهمراه یک سرگرمی کوچک انجام داده ایم، آسان خواهد بود. اما در واقع کارمان کم شده و بازی و سرگرمی مان زیاد شده است. اگر قصد انجام کاری را داریم و برای انجام آن کار، تحت فشار و تنش هستیم، حتی وقتی کار زیادی را به انجام نرسانده باشیم، باز هم احساس می کنیم کاری انجام داده ایم. افراد سعی می کنند تا عملکرد خود را با پرسیدن سوالاتی مثل “امروز چقدر کار انجام داده ام؟ ” بسنجند. این پرسش اشتباه است. از خود بپرسید: “من چه کاری را انجام داده ام؟”. برای بسیاری از افراد، پاسخ صادقانه ان این است: “کار زیادی انجام نداده ام”.
• انحرافات اینترنتی بطور گسترده رو به رشد هستند و ما از این موضوع آگاه نیستیم. در تمامی حیطه های سرگرمی نظیر بازی های آنلاین اینترنتی، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی، خلاقان اینگونه سرگرمی ها شیوه های جدیدی را برای جذاب کردن سرگرمی های خود بکار می گیرند به نحوی که افراد به انجام آن بازی معتاد شوند. سایتهایی نظیر فیس بوک، اینترنت را احاطه کرده اند، چرا که اینگونه وبسایتها در زمینه ترغیب مردم به عضویت و استفاده از آن، بهتر از سایتهای دیگر عمل کرده اند.
• بدترین قسمت آن این است که با بیشتر شدن جاذبه های اینترنت، وقت و توجه بیشتری از ما گرفته خواهد شد. شاید حس کنیم که سخت تر کار کرده ایم اما در واقع تراکم کارمان بیشتر شده است. پس به اجبار باید کار بیشتری را در زمان طولانی تری انجام دهیم و یک مقدار از کار را نیز با خود به خانه ببریم.
• هر چه بیشتر کار کنیم، ذهنمان سرکش تر شده و تمایل بیشتری به سمت سرگرمی پیدا خواهد نمود. ما هرگز نه در خانه و نه در محل کار، به درستی کار نکرده و هرگز به طور کامل از اوقات فراغت خود نیز استفاده نمی کنیم.

چگونه بر پدیده انحرافات اینترنتی غلبه کنیم؟

مشکل اینجاست که ما برای کار، و سرگرمی از وسیله ی یکسانی استفاده می کنیم و راه حل این است که ابزارهای جداگانه ای را به کار بریم. به همین سادگی.
احتمالاً هم اکنون یک PC یا لپ تاپ به عنوان وسیله ی اصلی کار خود در اختیار دارید. چیزی که بدان نیاز دارید یک دستگاه بازی مجزا می باشد. یک تبلت لمسی مثل iPad محصول شرکت Apple، وسیله ای ایده آل برای این منظور خواهد بود، هرچند استفاده از لپ تاپ دیگر نیز نتیجه ای یکسان دارد. حال سرویس ها و نرم افزارها را از هم جدا کنید. کار و ایمیل ها، منابع RSS، اکانتهای Twitter و غیره را تنظیم کنید. بازی ها و دیگر موارد سرگرمی را از وسیله کار خود حذف کنید.
هرگز از فیس بوک یا سایت های سرگرمی دیگر در وسیله کار خود استفاده نکنید. هرگز ایمیلهای کاری خود را در وسیله بازی چک نکنید. هیچگاه دو وسیله را در یک زمان بکار نبرید. انجام چندین کار بطور همزمان، افسانه است.
به کار خود ادامه دهید و وسیله بازی و سرگرمی تان را به محل کار بیاورید. هرگاه به استراحت نیاز داشتید، می توانید از آن استفاده کنید. نکته مهم این است که در ذهن خود به درستی تعیین کند چه هنگامی واقعاً در حال کار هستید و چه هنگامی را در حال استراحت و سرگرمی بسر می برید. با انجام این عمل، نظمی به کار خود می دهید واز استراحت و تفریح، بدون احساس گناه و کم کاری لذت ببرید.
می توانید با بهره گیری از ابزارهایی مانند آنچه در ادامه آمده است، بطور خودکار خود را متمرکز نمائید.

Instapaper:
اگر تا بحال از این ابزار استفاده نکرده اید، این ابزار را به شما توصیه می کنیم. این وسیله قدرتمندترین ابزار تولیدی و آموزشی می باشد.
در اینجا نحوه عملکرد آن را ملاحظه می کنید. شما در حسابی ثبت نام می کنید. بر روی لینک Extras در منوی بالا سمت راست کلیک کرده وبر روی دگمه “Read Later” در ستون BookMarks مرورگر خود کلیک می کنید. آدرس ایمیل معمولی که ابزار Instapaper در اختیار شما قرار می دهد را در لیست تماس های موجود در سیستم ایمیل کاری خود اضافه کنید.
حال، هر زمانی که در محل کار خود باشید، و بطور تصادفی با یک مقاله یا موضوع جالب، اما غیر مرتبط با کار، پست وبلاگ یا دیگر مضمون ها مواجه شدید، تنها بر روی “Read Later” کلیک کرده و یا آن را به آدرس ایمیل Instapaper خود ارسال کنید. Instapaper تمام این موارد را برای زمانی که در حالت استراحت هستید، ذخیره خواهد کرد.
از همه بهتر اینکه Instapaper یک رابط واضح و معین را در اختیارتان قرار می دهد تا هر چیزی را با تمرکز بهمراه نمایش گرافیکی ظریف و لینکهای جدید را به شما ارائه می دهد.
اگر یک iPhone یا iPod دارید، پیشنهاد می کنیم حتماً یک Instapaper بگیرید، این برنامه هزینه چندانی ندارد.

Unsubscribe:
با وجود تمام جاذبه های اجتماعی جدیدی که در دنیای بیرون وجود دارد، فراموش نمودن اینکه یک ایمیل بزرگ چقدر میتواند وقت گیر باشد، آسان خواهد بود. مگر اینکه دست به کار شوید، تعداد لیست های مختلفی که دارید: Spam، ایمیل، نامه های خبری، موسسات تکدی گری، نامه های زنجیره ای، همه و همه در حال افزایش هستند. اما چه کسی وقت آن را دارد تا در فرآیند های پیچیده ای که ارسال کنندگان ایمیل تنظیم کرده اند، مشارکت نماید؟
Unsubscribe این کار را انجام می دهد. تنها برنامه را نصب کرده و هنگامی که یک ایمیل از هر لیستی ارسال شد، Unsubscribe به طور خودکار متوجه می شود چگونه شما را از شر آن خلاص کرده ، و پیام را حذف کند.
افراد اغلب محتویات و مضمون های با کیفیت را توام با تمام موارد ناخواسته Unsubscribe می کنند، اما این قابلیت آسان خلاص شدن از شر موارد ناخواسته، باعث ایجاد فضا برای موارد و موضوعات خوب و مناسب در زندگی افراد خواهد شد.
Unsubscribe به شما کمک می کند تا صندوق ایمیل های کاری خود را از بسیاری از داده های ناخواسته و اغفال کننده پاک کنید، همچنین زمان بیشتری را برای ایمیل های مهمی که به کارتان کمک می کند در اختیارتان قرار می دهد.

FocusWriter:
بعضی مواقع می باید چیزی را بدون آنکه آیکونهای دیگر بر روی صفحه را ببندید، بنویسید. ابزارهای زیادی برای کمک به انجام چنین کاری وجود دارد. یکی از بهترین آنها FocusWriter است و از جمله موارد نادر و سازگار با مدل های PC و Mac می باشد.
تنها باید فایلهای Zip را دانلود کرده و فایلها را در یک پوشه قرار دهید و موارد قابل اجرا را اجرا کنید. تمام منوها و دگمه ها با بالارفتن اشاره گر موس در دسترس قرار می گیرند. می توانید رنگ ها، فونت ها ، صداها و غیره را تغییر دهید و نیز طریقه ی درست نوشتن و دیگر موارد را چک کنید.
اگر از این ابزارها استفاده کنید و سیستم های بازی و کار خود را کاملاً جدا نگه دارید، قادر خواهید بود تا موارد ناخواسته را از کار خود دور کنید.
نکته آخر: راه حل پدیده انحرافات اینترنتی این است که هرگز با وسیله ی کار خود بازی نکرده و نیز هرگز با وسیله بازی خود کار نکنید. با این کار ، کار بیشتری را در زمان کمتری به انجام خواهید رساند و از اوقات فراغت خود نیز لذت خواهید برد.

منبع: برندزلینک
brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 10 فروردین 1393 ساعت 21:46

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : حسن حسین زاده
نام کاربری : ali_123
تاریخ عضویت : 2 فروردین 1393
تعداد مقالات ارسالی : 1000
تعداد لینک ها : 0