برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

نقشه گوگل و سه ترفند جستجوی بهتر

نقشه گوگل و سه ترفند جستجوی بهتر

وقتی در مورد برنامه های کاربردی که برای گشتو گذار های اینترنتی در نقشه ها به کار میروند، صحبت میشود گزینه های زیادی وجود دارند. از جمله Apple Maps, Bing,Telenav و Waze.

google map یکی از محبوب ترین انتخاب ها ست.اما آیا میدانید که این برنامه میتواند کاری بیش از بردن شما از نقطه A روی نقشه، به نقطه B انجام دهد؟

چند ترفند برای استفاده ی بهتر ازین برنامه برای نسخه های دسکتاپ و موبایل در زیر آورده شده اند.

بزرگنمایی:

ترفند ساده ای که به شما این امکان را میدهد که وقتی فقط یک دستتان آزاد است روی نقشه زوم کنید.برای زوم کردن و خارج شدن از حالت زوم همیشه میتوانید از ویژگی pinch-to-zoom استاندارد استفاده کنید. اما ممکن است گاهی یکی از دستانتان آزاد باشد. در این حالت دوبار به صفحه ضربه بزنید ودر ضربه ی دوم دستتان را نگه دارید و انگشتتان را برای زوم کردن پایین بیارید. برای خارج شدن از حالت زوم کافی است انگشت خود را بالا ببرید.

حرکت سریعتر در نقشه:

ترفند ساده ای که باعث میشود که سریعتر در فضای نقشه حرکت کنید این است که بعد از وارد کردن مقصد در برنامه و یا ضربه زدن روی نقطه ی مورد نظر، آیکون حمل و نقل در قسمت پایین صفحه و سمت راست را که با نام transportation مشخص شده است را فشار داده و نگه دارید. برنامه بلافاصله شروع به جهش در مسیر میکند. البته اگر بخواهید تمام مسیر ها راببینید این گزینه انتخاب مناسبی نخواهد بود.

نقشه ها را روی گوشی و تبلت خود برای زمانی که آفلاین هستید ذخیره کنید

هر اندازه که گوشی های هوشمند زندگی مارا بهبود بخشیده اند، یک حس نادرستی از امنیت هم به ما انتقال داده اند. به این صورت که فک میکنیم همیشه گوشی ها برای کمک به ما وجود دارند. ولی مواقعی پیش میاید که به اینترنت دسترسی نداریم، و اگر بخواهیم در یک محله نا آشنا رفت و آمد کنیم دچار مشکل خواهیم شد. با این برنامه ی اندروییدی شما قادر به دانلود نقشه ی یک محل هستید. که میتوانید آنرا زمانی که آفلاین هستید مرور کنید. به این صورت که وقتی به اینترنت متصل هستید، روی قسمتی از نقشه که میخواهید آنرا کپی کنید زوم کنید. سپس در قسمت جستجو کلمه “OK Maps.” را تایپ کنید. سپس پیامی در پایین صفحه با این مضمون دریافت خواهید کرد:

“The on-screen map has been cached.”

توجه داشته باشید که اگر میخواهید فضای بزرگی را ذخیره کنید، این فرایند مدتی طول خواهد کشید.

این به این معنی است که وقتی شما برنامه Google Maps خود را باز میکنید، حتی زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید، میتوانید نقشه را ببینید.

منبع: برندزلینک
brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 10 فروردین 1393 ساعت 11:05

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : حسن حسین زاده
نام کاربری : ali_123
تاریخ عضویت : 2 فروردین 1393
تعداد مقالات ارسالی : 1000
تعداد لینک ها : 0