برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

حملات DDoS از سایت وردپرس

حملات DDoS از سایت وردپرس

یک هکر با استفاده از سایت های از همه جا بیخبر ورد پرس به عنوان عامل های تقویت کننده، یک وبسایت محبوب را برای ساعتها از کار انداخت.

محققان امنیتی روز دوشنبه اعلام کردند که هکر ها توانستند با یک ترفند قدیمی، بیش از ۱۶۲۰۰۰ سایت قانونی که به وسیله ورد پرس تامین میشدند را به کوهی از حملات DDoS علیه سایر وبسایت ها تبدیل کند. شرکت امنیتی Sucuri اعلام کرد که به یک جریان معروفی در ورد پرس نفوذ کردند که اجازه داد حملات بابهره برداری از سایت های از همه جا بیخبر شکل بگیرد. هنوز مشخص نشده است که کدام سایت قربانی این حمله سایبری شده است.اما Sucuri گفته است که سایت مورد حمله واقع شده یکی از سایت های معروف وردپرس است که برای ساعت ها از کار افتاده است.

Daniel Cid، مدیر ارشد فناوری اطلاعات شرکت Sucuri در یک پست وبلاگی گفته است که این حمله یک حمله بزرگ از حملات سیل آسای توزیع شده بر پایه HTTP (در لایه ۷) است که صدها درخواست را در هر ثانیه به سرور قربانی ارسال میکند.

تمام درخواست ها یک مقدار تصادفی داشتند که کش را کنار گذاشته و یک صفحه ی کامل را مجبور میکنند که هر بار مجددا بارگذاری شود. این کار سرور قربانی را به سرعت نابود میکند.

Cid میگوید درحالی که صدها درخواست در یک ثانیه، در مقایسه با سایر حملات DDoS – مثلا حمله ای که ماه گذشته علیه Namecheap و مشتری CloudFlare انجام شد که حجم درخواست هارا از ۱۰۰ گیگابایت در ثانیه به ۴۰۰ گیگابایت در ثانیه رساند-زیاد بزرگ به نظر نمیرسد اما این حمله هنوز قابل توجه است چرا که میتواند فقط توسط یک نفر انجام شده باشد.

اوهمچنین مینویسد:میتوانید ببینید که این حمله چه قدرتی دارد؟یک مهاجم میتواند از هزاران سایت محبوب وپاک وردپرس برای اجرای حمله DDoS خود استفاده کند، درحالی که خود پشت پرده پنهان است.

منبع: برندزلینک
brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 10 فروردین 1393 ساعت 11:03

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : حسن حسین زاده
نام کاربری : ali_123
تاریخ عضویت : 2 فروردین 1393
تعداد مقالات ارسالی : 1000
تعداد لینک ها : 0