برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

راه های استخدام گوگل

راه های استخدام گوگل

راه های استخدام گوگل

مطابق با آخرین نظرسنجی Glassdoor، لازم نیست برای جذب مهندسین نرم افزار کیفیت گوگل حقوق پرداخت کنید. بستر نرم افزاری استخدام آنلاین، به اطلاعاتی دست یافته است که می گوید ۵۲ درصد از مهندسین نرم افزار حاضرند پول کمتری بگیرند ولی در شرکت های بزرگ استخدام شوند. میانگین دستمزد سالانه مهندسین نرم افزار در Silicon Valley بالای صدویازده هزار دلار است.

Samantha Zupan مدیر Glassdoor می گوید: «راستش را بخواهید دیدگاه کلی این گونه است که باید پول زیادی به مهندسین نرم افزار پرداخت کنید تا بتوانید آنها را مجبور به انجام کاری کنید. ولی در واقع، همه چیز پول نیست.» گفته می شود که یک چهارم مهندسین نرم افزار، قصد دارند شروع به جستجو برای یک کار جدید یا تجارت های کوچک در سه ماه آینده کنند. علاوه بر این، کار شاید راه اندازها برای استخدام این مهندسین نرم افزار خوش شانس باشند. Zupan چهار روش خوب برای جذب مهندسین نرم افزار پیشنهاد می کند:

داستان شرکت تان را بگویید

Zupan می گوید: «یافته های تحقیقات مؤکد این است که احساس مهندسین نرم افزار بر روی پروژه هایی که روی آن ها کار می کنند، چه قدر با اهمیت است.» او همچنین سوالات مهمی مثل «داستان شما چیست؟ سعی می کنید چه کار کنید؟ چه چشم اندازی برای شرکت خود دارید؟» می پرسد که استخدام کننده ها باید آن ها را در ذهن داشته باشند.

اطلاعات شخصی را بگیرید

Zupan می گوید وقتی می خواهید از کاندیدا ها مصاحبه به عمل آورید، اطلاعات شخصی را در نظر بگیرید.

در مورد برنامه های طولانی مدت بحث کنید.

Zupan می گوید بسیاری از مهندسین نرم افزار، قبل از این که این شغل را بگیرند، مشتاق به این هستند که در مورد برنامه های بلند مدت شرکت اطلاعات کسب کنند. این برای شرکت هم خوب است که در مورد تک تک برنامه های طولانی مدت با صاحبان کار صحبت کند.

منبع: برندزلینک
brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 10 فروردین 1393 ساعت 11:01

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : حسن حسین زاده
نام کاربری : ali_123
تاریخ عضویت : 2 فروردین 1393
تعداد مقالات ارسالی : 1000
تعداد لینک ها : 0