برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

چگونگی ایندکس سریع وب سایت یا وبلاگ در گوگل

چگونگی ایندکس سریع وب سایت یا وبلاگ در گوگل

هنگامی که یک وبلاگ یا وب سایت جدیدی برای کسب و کار خود ایجاد می کنید اولین چیزی که مایل به رویداد آن هستید این است که شرایطی را فراهم نمایید تا توسط کاربران اینترنتی یافته شود و یکی از روش های رایج برای یافته شدن تحت وب موتورهای جستجو هستند. عموما باید منتظر بمانید تا وبلاگ یا وب سایت شما توسط روبات های موتورهای جستجو مانند گوگل اصطلاحا مورد خزش یا crawl قرار گیرند و سپس در گوگل فهرست بندی یا ایندکس شوند. در این مقاله روش خزش و ایندکس شدن محتوای وب سایت ها در گوگل به علاوه روش هایی که این امر را سرعت می بخشند مورد بررسی قرار می گیرند.

روبات گوگل

روبات گوگل ، خزش و ایندکس شدن چیست؟

قبل از معرفی روش های ایندکس سریع لازم است که با روبات گوگل ، نحوه خزش و ایندکس شدن محتوای وب سایت ها بیشتر آشنا شوید.

روبات گوگل چیست؟

روبات گوگل نرم افزار جستجویی است که گوگل برای جمع آوری اطلاعات و محتوای اینترنتی از آن استفاده می نماید و اطلاعات یافته شده را برای فهرست یا ایندکس شدن در صفحه نتایج گوگل آماده می نماید.

خزیدن یا crawl روبات گوگل به چه معنی است؟

فرایند خزیدن بدین معنی است که روبات گوگل از یک وب سایت به وب سایت دیگر مراجعه می نماید و اطلاعات جدید و به روز را برای ارسال گزارش به بانک اطلاعات گوگل می یابد. روبات گوگل از لینک ها برای خزیدن از یک وب سایت به وب سایت دیگر استفاده می نماید.

ایندکس یا فهرست کردن در گوگل به چه معنی است؟

فهرست کردن ، فرایند پردازش اطلاعات جمع آوری شده توسط روبات گوگل پس از انجام فعالیت های مربوط به خزیدن در وب سایت ها و یافتن اطلاعات است. انواع محتوا و اطلاعات پس از پردازش توسط گوگل ، در صورت دارا بودن کیفیت کافی به فهرست جستجوهای گوگل اضافه می شوند. در حین فرایند فهرست کردن ، کلمات به همراه مکان استفاده از آن ها مورد پردازش قرار می گیرند. اطلاعات موجود در تگ های عنوان و ALT در این مرحله تحلیل می شوند.

اما محتوای جدید در اینترنت شامل مطالب وب سایت ها و وبلاگ ها چگونه یافته می شوند؟ محتوای جدید در اینترنت توسط لینک ها و نقشه های سایت (Sitemap)یافته می شوند که در ادامه به توضیح روش استفاده از آن ها پرداخته می شود.

اقدامات لازم جهت یافته شدن سریع مطالب توسط گوگل

۱) نقشه سایت ایجاد کنید.

نقشه سایت یک فایل XML است که بر روی سرور قرار می گیرد که حاوی لیست صفحات وب سایت ها می باشد. نقشه سایت به موتورهای جستجو می گوید که چه زمانی صفحات جدید در وب سایت ها یا وبلاگ ها قرار می گیرند و چه زمانی موتورهای جستجو برای بررسی مجدد به آدرس صفحات در نقشه های سایت مراجعه نمایند. به عنوان مثال شما تمایل دارید موتورهای جستجو به صورت روزانه به وب سایت شما مراجعه نمایند و صفحات جدید حاوی محصولات و خدمات جدید را بیابند. بدین منظور کافیست نقشه سایتی ایجاد نمایید و آن را در موتورهای جستجو ثبت کنید.

۲) نقشه سایت خود را در ابزار وبمستر گوگل اضافه نمایید.

پس از ایجاد نقشه سایت آن را در ابزار وبمستر گوگل و بینگ اضافه نمایید. در صورتی که حساب کاربری برای استفاده از این خدمت گوگل ندارید فقط کافیست به آدرس ابزار وبمستر گوگل مراجعه نمایید و پس از تایید مالکیت وب سایت یا وبلاگ ، نقشه سایت را به آن اضافه نمایید.

۳) لینک های حاوی مطالب جدید را به اشتراک بگذارید.

هنگامی که مطلب جدیدی ایجاد کردید لینک صفحه حاوی آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. درست است که لینک ها در شبکه های اجتماعی با قابلیت عدم دنباله روی (nofollow) ارائه می شوند اما تاثیرات خود را در یافته شدن لینک ها دارا هستند.

۴) از گوگل انلیتیکس استفاده نمایید.

ابزار گوگل انلیتیکس به منظور ردیابی بازدید کنندگان از وب سایت استفاده می شود ولی مسلما استفاده از این خدمت به گوگل می فهماند که وب سایت یا وبلاگ جدیدی ایجاد شده است.

۵) در شبکه های اجتماعی پروفایل ایجاد نمایید.

همان طور که قبلا گفته شد خزنده گوگل از لینک ها برای یافتن آدرس های حاوی محتوا در اینترنت استفاده می نماید. با ایجاد صفحات در شبکه های اجتماعی و اضافه کردن لینک وب سایت یا وبلاگ به آن امکان یافته شدن وب سایت یا وبلاگ افزایش می یابد.

۶) محتوا در وب سایت های دیگر ایجاد نمایید.

به منظور کمک به فرایند لینک بیلدینگ و افزایش تعداد لینک های منتهی به مطالب وب سایت یا وبلاگ ، سعی کنید در وبلاگ های دیگران پست مهمان داشته باشید و در آن به مطالب وب سایت یا وبلاگ خود لینک دهید.

همچنین سعی کنید از خدمت فید برنر (Feedburner) که ابزار مدیریت آر اس اس گوگل است استفاده نمایید. با این کار و به ازای هر بار به روز رسانی ، گوگل متوجه به روز شدن اطلاعات می شود.

نتایج

هنگامی که وبلاگ یا وب سایت شما در گوگل ایندکس شود ، افزایش ترافیک ارجاعی از طریق گوگل به وب سایت یا وبلاگ شما قابل توجه خواهد بود. در صورتی که از فیدهای آر اس اس و تقشه سایت استفاده نمایید روند یافته شدن آدرس های مطالب جدید تسریع می شود. بهترین روش برای اطمینان از یافته شدن محتوای جدید ، اشتراک گذاری آدرس های صفحات آن ها در شبکه های اجتماعی خصوصا در شبکه اجتماعی گوگل پلاس است. همچنین به یاد داشته باشید که مطالب وبلاگ ها خیلی سریع تر مورد خزش و ایندکس شدن قرار می گیرند بنابراین سعی کنید برای کسب و کار خود وبلاگی تهیه نمایید و در صورت ارائه خدمت یا محصول جدید در وبلاگ خود مطلبی در مورد آن بنویسید و لینک مرتبطی را به صفحه سایت خود بدهید تا روبات گوگل صفحه مورد نظر در وب سایت را سریع تر بیابد.

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 24 اسفند 1392 ساعت 0:29

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : rsh576
تاریخ عضویت : 21 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 140
تعداد لینک ها : 0