برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

کدام نرم افزار برای سیر در اینترنت بهتر است

کدام نرم افزار برای سیر در اینترنت بهتر است

در حدود یک ماه پیش یک شرکت دانمارکی که در حوزه امنیت اینترنتی فعالیت می کند مدعی شد، ۸bug در نرم افزار فایر فاکس یافته است که احتمال دارد برخی از این bugها باعث از دست رفتن اطلاعات محرمانه کاربر بشود و برخی دیگر راه را برای ورود هکرها به داخل کامپیوتر هموار سازد.
در واقع هر روز bug های جدیدی در نرم افزارها ایجاد می شود و به همین دلیل است که حداقل هر هفته یک بار، نرم افزار به کاربر توصیه می کند با مراجعه به سایت های خاصی به update (به روز) کردن نرم افزار بپردازد- تا این گونه امنیت لازم برای مقابله با bugهای جدید بوجود بیاید.
یکی از دلایل عمده ای که این روزها کاربران اینترنت به جای استفاده از نرم افزار مایکروسافت برای گردش در اینترنت از نرم افزار فایرفاکس استفاده می کنند، مملو بودن نرم افزار اینترنتی مایکروسافت ازbugها است که این bugها، کامپیوتر کاربر را آسیب پذیر می کنند.
یکی از ویژگی های مثبت نرم افزار فایرفاکس در مقایسه با نرم افزار مایکروسافت این است که کاربر به راحتی به کدهای برنامه فایرفاکس دسترسی دارد و می تواند شخصاً به تنظیم و به روز کردن این نرم افزار بپردازد و مهم تر از همه متوجه شود که ایراد برنامه چه بوده و چگونه این ایراد برطرف شده است.علاوه بر این کاربر می تواند با استفاده از برنامه، نسخه جدیدی از آن را طراحی کند تا مطابق با نیازهای روزانه اش باشد.
اما هنگامی که کاربر از نرم افزار اینترنتی مایکروسافت(IE) استفاده می کند، به دلیل قفل بودن کد نرم افزار، به آن دسترسی ندارد و نمی داند که چه مشکلی برای برنامه اش بوجود می آید و این مشکل چگونه برطرف می شود. البته شما برای به روز کردن نرم افزارهای Opensource مانند فایرفاکس لازم نیست که شخصاً با برنامه نویسی کامپیوتری آشنایی داشته باشید چون ده ها هزار نفر از برنامه نویسان کامپیوتری در جهان به صورت داوطلبانه این کار را برای شما انجام خواهند داد.
و باز هم به دلیل عرضه نرم افزارهای Open source است که شرکت های بزرگ تولید کننده نرم افزارهای کامپیوتری (با کد قفل شده) نگران وضعیت اقتصادی خود در آینده هستند چون با ادامه این روند، فروش آنها کاهش خواهد یافت.با آن که ویژگی های فایر فاکس بسیار بیشتر از (IE) مایکروسافت می باشد اما در حال حاضر، ۶ درصد از کاربران اینترنت در جهان از این برنامه استفاده می کنند در حالی که ۹۰ درصد کاربران، نرم افزار IE را در کامپیوتر خود نصب کرده اند.
گفته می شود، تعداد کاربرانی که از فایر فاکس استفاده می کنند در هر ماه یک درصد رشد خواهد کرد به همین دلیل شرکت مایکروسافت در پی عرضه نسخه های جدیدتر از نرم افزار IE است تا این که در رقابت با فایرفاکس عقب نماند. با آن که پیش بینی می شود با عرضه نسخه جدید IE به بازار، فروش فایرفاکس و سایر نرم افزارهای Open source کاهش یابد اما تولد همین نرم افزارها باعث شده تا مایکروسافت بسیار شفاف تر با مشتریان خود برخورد کند و ضریب امنیتی برنامه های خود را افزایش بدهد.
نرم افزار Open Source
نرم افزار Open source به نرم افزاری گفته می شود که کد منبع برنامه در اختیار کاربر قرار دارد که با استفاده از این کد می تواند در آن تغییرات ایجاد کرده، آن را به روز کند و یا نسخه جدیدی از نرم افزار را تهیه نماید.
Bug کامپیوتری چیست؟
Bug کامپیوتری یک خطا، اشتباه و نقصان در یک برنامه کامپیوتری است که این خطا مانع از عملکرد صحیح برنامه می شود و یا نتایج به دست آمده از اجرای برنامه کامپیوتری نادرست خواهد بود.
Bug چگونه بوجود می آید؟
وجود bug به دلیل خطاها و اشتباهاتی است که برنامه نویس های کامپیوتری در طراحی برنامه ها و یا کدگذاری منبع برنامه مرتکب می شوند.گفته می شود، در تمام برنامه های مفید کامپیوتری، bug وجود دارد اما برنامه هایی که بسیار خوب و با دقت نوشته می شوند، حاوی bug کمتری هستند و اگر هم bug وجود داشته باشد در عملکرد برنامه، اختلال ایجاد نمی کند.

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 23 اسفند 1392 ساعت 23:34

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : rsh576
تاریخ عضویت : 21 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 140
تعداد لینک ها : 0