برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

کیوسکِ اینترنتی چیست؟

کیوسکِ اینترنتی چیست؟

کیوسک اینترنتی یک محل دسترسی به اینترنت برای استفاده‌ی عموم است، درست همانند یک کیوسک تلفن، با این فرق که به جای زنگ‌زدن به قوم و خویش‏تان می‌توانید از امکانات اینترنتی استفاده کنید.
کیوسک‌های اینترنتی را معمولاً در اماکن عمومی مانند فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های مترو، و یا راه‌آهن نصب می‌کنند تا از آن‌جا بتوانید ای‌‌میل‌های خود را بفرستید و یا از سایت‏های اینترنت بازدید نمایید. برای استفاده از کیوسک‌های اینترنتی،کارت‌های اعتباری مخصوصی -مانند کارت‌های تلفن- در نظر می‌گیرند. تمام کیوسک‌های اینترنتی تقریباً دارای یک صفحه‏کلید، ماوس (و یا یک غَلتکِ ثابت) و بالاخره یک نمایشگر هستند.
در بعضی از مدل‌های این کیوسک‌ها نیز از نمایشگر‌های \\\"فینگر‏تاچ\\\" استفاده می‌کنند تا فقط با اشاره‌ی انگشت بتوان موارد مورد نظر را انتخاب نمود.
هر چند کیوسک‌های کامپیوتری دارای طیف وسیعی از کاربردهای متنوع مانند بلیط فروشی، تبلیغاتی یا اطلاعاتی هستند، ولی بعضی از کیوسک‌های اینترنتی نیز مبتنی بر مدل‌های سکه‌ای -مانند دستگاه‌های فروش نوشابه یا آب‌نبات‏قیچی- هستند، و بعضی دیگر رایگان. در این شرایط، هزینه‌ی استفاده از کیوسک، معمولاً طبق توافقی بین صاحب کیوسک اینترنتی با مالک محل صورت می‌گیرد، و یا اجاره‌ی ثابتی به مالک پرداخت می‌شود، و یا درصدی از فروش ماهانه‌ی دستگاه.
کیوسک‌های اینترنتی در ابعاد و اندازه‌های گوناگونی ساخته می‌شوند.
محلی که کیوسک را در آن قرار می‌دهند، معمولاً نوع و ابعاد کیوسک را تعیین می‌کند. برای مثال، در فرودگاه، یک کیوسک بزرگ فلزی نصب می کنند که مشتری بتواند جلوی آن بایستد، در حالی که در یک قهوه‌خانه ممکن است از نمونه‌ی کوچک‌تری استفاده کرد تا بتوان آن را روی یک میز قرار داد.
از نظر ایمنی، ملاحظات خاصی را باید در مورد کیوسک‌های اینترنتی در نظر گرفت. نرم‌افزار‌های کاربردی زیادی مختص کیوسک‌های اینترنتی وجود دارند.
رابط این نرم‌افزار‌ها- که با کارت‌های اعتباری کار می‌کنند- مانع از آن می‌شوند که کاربران در پیکربندی نرم‌افزار تغییری دهند و یا ویروس‏ها را منتقل کرده و در عین حال به مالکِ کیوسک اجازه می‌دهند تا میزان درآمدش را از راه دور زیر نظر داشته باشد.
کیوسک‌های جدید، ماحصل پیشرفت‌های فن‌آوری است. عمل‌کردهای این کیوسک‌ها متنوع است. برای مثال، یک کیوسک می‌تواند برای گرفتنِ عکس‌های فوری و یا چاپ عکس به کار رود، آن هم وقتی که کارتِ حافظه‌ی دوربینِ خود را داخل آن قرارمی‌دهید، و یا برای نقل و انتقال وجوه نقد به بانک‌ها آن هم وارد کردن شماره‌ی حساب‌تان.
کیوسک‌ها را می‌توان در سراسر کره‌ی زمین مشاهده کرد. تعداد این قبیل کیوسک‌ها مخصوصاً در ژاین بسیار زیاد است، زیرا در این کشور برای هر کار و هر منظوری یک کیوسک خاص وجود دارد، مخصوصاً تعداد کیوسک‌های متصل به اینترنت از جمعیت شهروندان‏اش نیز تجاوز کرده است.
کیوسک‌ها را می‌توان طوری تنظیم نمود که نیازهای خاصی را برآورده نمایند. اجزایی که می‌توان در این کیوسک‌ها به کار برد عبارتند از کارت خوانِ اعتباری، سکه‌گیر، یک چاپگر حرارتی، و امثالهم.
کاربردهای این کیوسک‌ها تقریباً بی‌نهایت هستند. کشورهای پیشرفته‌ی زیادی وجود دارند که در سراسر مملکتِ خود این کیوسک‌ها را نصب نموده‌اند. یک مثال برجسته، کشور انگلستان است که فقط برای یک کاربرد خاص، یعنی برای پیدا کردن شغل، هزاران هزار کیوسک کاریابی در سراسر این کشور نصب کرده است.
و هزاران هزار مثال دیگر . هرچه هست، کیوسک‌های اینترنتی در حال سبز شدن در مراکز و اماکن شهر‌های بزرگ کشور خودمان است. امیدواریم قدم‌شان، خیر بوده و مثمرثمر باشند.


منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 23 اسفند 1392 ساعت 23:31

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : rsh576
تاریخ عضویت : 21 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 140
تعداد لینک ها : 0