برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

وب سرور شخصی مایکروسافت PWS

وب سرور شخصی مایکروسافت PWS

کاربران کامپیوترهای شخصی و علاقمندان طراحی صفحات وب که تمایل دارند سایتهای شخصی خود را بر روی سیستمهای عامل ویندوز ۹x (۹۵ تا ۹۸) و یا Me پیاده سازی و امتحان کنند، پیوسته با این مشکل مواجه هستند که هیچ یک از سیستمهای عامل یاد شده، قابلیتهای یک سیستم عامل از نوع سرور را ندارند .به همین دلیل در زمان توسعه نرم افزارهای طراحی صفحات وب و اجرای برنامه های Server-side و نیز برقراری ارتباط بین نرم افزارهای وب، متقاضی اطلاعاتی نظیر فرمها (forms) و بانکهای اطلاعاتی با مشکلات عمده ای روبرو می شود.
وب سرورشخصی مایکروسافتPWS مخفف Personal WebServer پاسخگوی مشکلات طراحان صفحات وبی است که می خواهند بر روی سیستمهای عامل ویندوز ۹۸ و Me یک وب سرور کوچک راهاندازی کنند .این سرور عملکردی نظیر سرور توسعه یافته مایکروسافت بر روی سیستمهای عامل) NT نسخه ۴.۰ و IIS (۲۰۰۰ یا Internet Information Server را در ویندوز ۹۸ و Me به عهده دارد .
همان طوری که میدانیمIIS ، وظیفه ارائه سرویسهای وب سرور نظیرHTTP ،FTP ، NNTP وSMTP ، Certificate و ASP و Index و Transaction را به عهده دارد .به دلیل محدودیت ویندوز ۹۸ و Me در ارائه سرویسهای پروتکلهای یاد شده، یک طراح غیرحرفهای صفحات وب می تواند برای سهولت طراحی پایگاههای داده تحت وب خود و نیز پویا کردن فرمهای درخواست اطلاعات، اقدام به نصب PWS کند PWS .محیط یک وب سرور نسبتا کامل را در یک کامپیوتر دارای ویندوز ۹۸ و Me شبیه سازی میکند .
● نصبPWS
برای نصب PWS مراحل زیر را دنبال کنید:
CD) ( ۱مربوط به ویندوز ۹۸ را در درایو مربوطه قرار دهید) منظور CD حاوی نسخه کامل ویندوز ۹۸ است.
۲) در فهرستadd-ons ، CD مربوطه، در فهرست PWS برنامه Setup.exe را اجرا کنید .
۳) در پنجره نصب) PWS مطابق شکل (۱روی دکمه Next کلیک کنید .
۴) در پنجره جدید ظاهر شده روی گزینه Custom کلیک کنید .
۵) در انتخابهای موجود در پنجره جدید بر روی گزینه Microsoft Data Access Component دابل کلیک کنید و در پنجره فعال مربوط به MDAC:ADO,DDBC,and OLE DB شکل گزینه ADO documentation را انتخاب کرده و سپس دوبار دکمه OK را کلیک کنید.
۶) در پنجره اصلی نصب، روی گزینه PWS نیز دابل کلیک کنید تا پنجرهای مشابه شکل ۳ ظاهر شود .روی گزینه documentation دابل کلیک کرده و گزینه Active server page را در پنجره بعدی انتخاب کنید.
۷) دو پنجره را با انتخاب دکمه OK ببندید.
۸) گزینه Next را در پنجره نصب PWS انتخاب کنید .
۹) توجه داشته باشید که محل پیش فرض انتشار صفحات وب بر روی سرور شخصیPWS ، فهرست X:Intpubwwwroot خواهد بود X .محل درایوهای انتخابی شماست .روی دکمه Next کلیک کنید.
۱۰) در پنجره بعدی محل پیش فرض مربوط به (Microsoft Transaction Server) MTS را به حال خود بگذارید و روی دکمه Next کلیک کنیدـ (شکل ۴)
۱۱) بعد از اتمام نصب PWS روی دکمه finish کلیک کنید .
۱۲) کامپیوتر خود را دوباره راه اندازی کنید .
توجه داشته باشید که PWS نسخه۴.۰ ، دارای نرمافزار کمکی Frontpage ۹۸ server extension است .بهتر است در زمان نصب آن را غیرفعال کرده و از CD مربوط بهFrontpage ۲۰۰۰ ، نرم افزار Frontpage ۲۰۰۰ server extension را نصب کنید.
● استفاده از PWS
برای استفاده و تنظیمPWS ، روی آیکون PWS در ناحیه Quick launch از نوار وظیفه ویندوز دابل کلیک کنید تا پنجره PWS مطابق شکل ۵ ظاهر شود .
همان طورکه مشاهده می کنید، در پنجره اصلی آدرسی نظیر:Intpub\\\\wwwroot ، مشاهده می شود که محل اصلی انتشار صفحات وب شماست.
پس از نصبPWS ، اگر بخواهید علاوه بر فهرست یاد شده، از فهرست دیگری نیز برای انتشار صفحات وب خود استفاده کنید، کافی است بر روی هر یک از فهرستهای دلخواه موجود در سیستم کلیک راست کنید و پس از انتخاب گزینهproperties ، زبانه web sharing را انتخاب کرده و گزینه share this folder را فعال کنید.(شکل ۶) برای ساختن یک صفحه وب شخصی با کمک نرمافزار Frontpage ۲۰۰۰ و انتشار آن روی وب سرور PWS مراحل زیر را دنبال کنید:
- نرم افزار Front page را اجرا کنید .
- از منوی File گزینه New و سپس Web را انتخاب کنید.
طبق پیش فرض در صورت نصب PWS وserver extension FrontPage۲۰۰۰ نرم افزار Frontpage برای Publishweb هر صفحه ذخیره شده، فهرست محلی http://host/myweb را برای انتشار صفحات وب در نظر میگیرد host .نام سیستمی است که شما با آن کار می کنید .برای تغییر نامhost ، فقط کافی است در دسکتاپ روی آیکون Network Neighborhood کلیک راست کرده و پس از انتخاب properties در زبانه Identification نام Computer Name را تغییر دهید .
- پس از انتخاب New web از بین صفحات پیش فرض، گزینه personal web را انتخاب کرده و روی دکمه OK کلیک کنید .
- به صورت خودکار الگوی یک مجموعه صفحه وب شخصی در محل http://host قرار داده میشوند .این محل همان است که به آدرس محلی C:Intpubwwwroot نسبت داده شده است.
در صورت ایجاد و ذخیره هر صفحه وب دیگر درFrontPage ۲۰۰۰ ، به سادگی می توانید صفحه یاد شده را بر روی Server شخصی خودتان انتشار دهید .این کار پس از ذخیره صفحه یاد شده با کمک انتخاب publish web از منوی fileصورت خواهد گرفت.

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 23 اسفند 1392 ساعت 23:18

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : rsh576
تاریخ عضویت : 21 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 140
تعداد لینک ها : 0