برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

یک وبلاگ برتر

یک وبلاگ برتر

جاوا اسکریپت، تنها به میزان لازم
صفحات سایت ها و وب شاید بتوانند بدون JavaScript زنده بمانند اما قطعاً زندگی برای آنها سخت خواهد بود! جاوا اسکریپت ها برای کنترل ورودی های کاربر، حرکت و ایجاد افکت در عناصر صفحه و حتی افکت های بصری (مانند بارش برف و گل در صفحه) بسیار مناسب هستند. بسیاری از سیستم های نظرخواهی در وبلاگ ها نیز به نوعی وابسته به جاوا اسکریپت هستند. اما انتظار خوانندگان از وبلاگ چیزی جز مطلب جدید و یا لینک نیست. آنها برای دیدن قدرت خلاقیت شما در کپی اسکریپت ها برای ایجاد ساعت تعقیب کننده اشاره گر ماوس و گل و برف و باران صفحه وبلاگ شما را باز نمی کنند. اینگونه جلوه های بصری تنها برای کاربران تازه کار جالب است و به دلیل تکراری بودن و همچنین عدم نیاز آنها در صفحه در وبلاگ شما خوانندگان و کاربران باسابقه تر را آزار می دهد به خصوص آنکه برخی از این جلوه ها خواندن مطالب وبلاگ را هم سخت می کنند.
• سازگاری مسئله ای که باید جدی گرفت
همه کاربران وب و یا خوانندگان وبلاگ شما از مرورگر وب شما استفاده نمی کنند. آنها ممکن است کاربران سیستم عاملی به غیر از سیستم عامل کامپیوتر شما باشند و یا از نسخه ای متفاوت از مرورگر شما استفاده کنند و بدیهی است که در این میان ممکن است ناسازگاری نیز پیش آید. آنچه در مرورگر شما خوانا و درست است ممکن است در مروگر دیگری کاملاً به هم ریخته و ناخوانا باشد. این ناسازگاری حتی در نسخه IE۵.۵ و IE۶ نیز وجود دارد. در به کارگیری Style ها دقت کنید به خصوص در فیلترها (Filter) که برای ایجاد افکت ها برای متن و یا تصاویر استفاده می شود و فقط از فونت ها استاندارد و معمول در همه سیستم عامل ها استفاده کنید. اگر کاربر سیستم عامل ویندوز هستید پیشنهاد می کنم با دانلود یک مروگر Mozilla که حجم کمی نیز دارد وبلاگ خود را در آن نیز ببینید. باز تاکید می کنم از به کار گیری فونت هایی مانند ترافیک یا میترا و برخی فونت های دیگر فارسی که تنها برخی کاربران آن را دارند جداً خودداری کنید و یا حداقل یک بار هم وبلاگ خود را بدون آن فونت ها نیز ببینید.
• رنگ آنها جان می بخشند و یا جان می گیرند
تاثیر رنگ را بر خواننده جدی بگیرید. چه بسیار کسانی که هنگام اولین بازدید خود از یک وبلاگ تنها با نگاهی به طیف رنگی صورتی و یا قرمز و یا رنگ های شاد آن در فکر مونث بودن نویسنده افتاده باشند! رنگ ها می تواند سریع ترین معرفی نامه برای شما و مطالب شما باشند پس از آنها استفاده کنید.
اما دقت داشته باشید که از رنگ های متفاوت و به تعداد زیاد استفاده نکنید و همچنین هرگز از رنگ های تند در پس زمینه وبلاگ و یا مطالب آنها استفاده نکنید چرا که با وجود جذابیت اولیه خیلی زود چشمان خواننده را خسته و او را فراری می دهند. همچنین خوش سلیقگی خواهد بود اگر سعی کنید اکثر رنگ ها را از یک طیف انتخاب کنید مانند استفاده از رنگ آبی یا سبز با درجات مختلف روشنایی. یک مورد با اهمیت دیگر خوانایی و کمک به خواننده در تفکیک عناصر وبلاگ است. بسیار مهم است که متن نوشته شده با پس زمینه خود از نظر روشنایی متفاوت باشد حتی ممکن است همخوانی رنگ ها تشخیص مطالب را سخت و خواننده را مجبور به جست وجوی کلمه به کلمه کند. شما می توانید با رنگ های مناسب در پس زمینه و حاشیه مرز یادداشت های هر روز، تاریخ پست یادداشت و با بخش لینک ها را مشخص کنید.
• هر چیزی جای خودش
خوانندگان با پیش فرض هایی وارد وبلاگ ها می شوند، آنها انتظار دارند یادداشت ها را در جای مورد نظرشان پیدا کنند و یا لینک آرشیو و یا تماس را در بالا و یا در کنار یادداشت های وبلاگ پیدا کنند. پس هنجارشکنی نکنید و خواننده را آزار ندهید. استفاده از فریم ها مجبور کردن او برای اسکرول آن هم برای مطالب کوتاه یا مجبور کردن او به کلیک های اضافی شاید شکلی نو به قالب وبلاگ شما بدهد اما این نوآوری محبوب اکثر خوانندگان نیست. سعی کنید با کمک رنگ ها، جداول و یا دیگر تگ ها و کدهای HTML عناصر موجود در وبلاگ را به شکلی جدا کنید که خواننده حتی با نگاهی آنها را تشخیص می دهد از فرمت مناسب هم برای یادداشت های خود استفاده کند. برای مثال پخش مطلب در کل عرض صفحه خواندن آن را سخت می کند و در حالی که یادداشت های با عرض کوتاه حتی اگر از طولی بیشتر برخوردار باشد رغبت را در خواننده برای دنبال و خواندن آن را افزایش می دهد.
• موتورهای جست وجو، دوستداران وبلاگ شما
اگر می خواهید وبلاگی با خواننده های بیشتر داشته باشید و اگر مایلید روزانه چندین خواننده جدید که احیاناً در حال جست وجوی کلمه ای در موتورهای جست وجو بوده اند برای وبلاگ تان پیدا کنید. موتورهای جست وجو را دوست داشته باشید و اجازه دهید آنها به راحتی صفحات آرشیو یادداشت های وبلاگ شما را پیدا کنند. شما می توانید این کار را به لینک مستقیم به آنها در صفحه اصلی وبلاگ انجام دهید حتی اگر لازم شد لینک صفحات یادداشت های ماه های اخیر را مستقیماً در قالب وبلاگ اضافه کنید. همچنین دقت داشته باشید که لینک ها مستقیم و بدون استفاده از جاوا اسکریپت باشد

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 23 اسفند 1392 ساعت 21:36

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : rsh576
تاریخ عضویت : 21 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 140
تعداد لینک ها : 0