برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

بامبو فقط تزیینی نیست

بامبو فقط تزیینی نیست

با اينکه بامبو يک گياه بومي آسيا است اما امروزه در سرتاسر نقاط دنيا مي*توان آن را به راحتي پيدا کرد. بامبو به رغم قد بسيار بلندي که دارد به عنوان يک درخت در نظر گرفته نمي*شود؛ در حقيقت اين گياه دائمي چوبي شکل، متعلق به خانواده گياهان علفي است و بلندترين علف جهان محسوب مي*شود. از زمان*هاي قديم، قسمت*هاي مختلف گياه بامبو براي درمان بيماري*هاي مختلف استفاده مي*شده است؛ چرا که داراي خاصيت درماني متفاوتي بوده است.

بامبو براي درمان اختلالات معده
گفته مي*شود که برگ*هاي بامبو به کشيدگي طبيعي ماهيچه*هاي معده و پيشرفت و بهبود فعاليت معده کمک مي*کند. از اين رو برگ*هاي بامبو براي درمان سوءهاضمه و ديگر مشکلات گوارشي سودمند است. علاوه بر اين، خاصيت آنتي اسپاسموديک (ضد انقباض و تشيج) بامبو مي*تواند به تسکين اسپاسم*ها و انقباضات روده و معده کمک کند و به موجب آن اسهال را نيز درمان نمايد.
بامبو براي درمان اختلالات مربوط به قاعدگي
خاصيت قاعدگي آوري بامبو مي*تواند به بهبود و تنظيم دوران عادت ماهيانه کمک کند. در نتيجه بامبو ممکن است به درمان دوره*هاي نامنظم قاعدگي کمک کند.
بامبو براي درمان اختلالات ريوي
خاصيت آنتي اسپاسموديک برگ*هاي بامبو مي*تواند به درمان انقباضات لوله تنفسي کمک کند. از اين رو اين گياه براي بيماران مبتلا به آسم مفيد است. بامبو انقباضات مربوط به نايژه*ها و همچنين تنگي تنفس را درمان مي*کند.
بامبو براي درمان کرم*هاي روده*اي
اين باور وجود دارد که خاصيت ميکروب*کشي بامبو مي*تواند به کشتن کرم*ها و انگل*هاي روده کمک کند. جوشانده برگ بامبو براي تخليه انگل*ها و کرم*ها مفيد است.
بامبو براي درمان زخم*ها
بامبو مي*تواند به تميز کردن و التيام بخشيدن زخم*ها به وسيله تقويت سيستم گردش خون کمک کند. از اين رو براي درمان زخم*ها مفيد است.

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 23 اسفند 1392 ساعت 1:27

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : rsh576
تاریخ عضویت : 21 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 140
تعداد لینک ها : 0