برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

گیاه زینتی پنج انگشت Potentilla

گیاه زینتی پنج انگشت Potentilla

گیاهی است که بعلت دارا بودن برگهای مرکب که شامل ۳ تا ۵ برگچه می باشد به آن پنج برگ نیز می گویند . از تیره گل سرخیان است و اکثر گونه های آن بومی سردسیر شمالی جهان میباشد . گیاهان این تیره از جنس علفی یکساله و چوبی دائمی را شامل میشود . تعدادکمی از گونه های آن در شمار درختچه های زینتی می باشد که دائمی و در برابر سرما مقاوم هستند .


یکی دیگر از مزایای قابل توجه درختچه پنج انگشت مقاوم بودن آن در برابر آفات و امراض می باشد . بطوری که درختچه هائی که در یکی از باغهای گیاه شناسی کاشته شده بود در مدت شصت و پنج سال به علت مصونیت آنها در برابر امراض و آفات هیچ گونه احتیاجی به سمپاشی و توجه مخصوص پیدا نکردند .


پنج انگشت گیاهی است دوستدار نور آفتاب و دوران کامل گل دادن آن به نور آفتاب بستگی دارد. در نقاط کم آفتاب و مخصوصا\\\" در سایه رشد و نمو آن امکان پذیر نیست .


این گیاه در انواع خاکهای نرم غیر رسی ، شنی و دامنه های کوهستانی با آب فراوان بخوبی رشد و نمو نموده و درختچه ای نیرومند با شاخ و برگهاو گلهای فراوان می شود. در خاکهای ضعیف و با رطوبت کم نیز به حیات خود ادامه میدهد ولی رشد و نمو آن ضعیف است .
بذر پنج انگشتی پس از ریزش گلهایش در نیامهائی بوجود میایند و در پائیز که بذر رسیده می شود باید جمع آوری شود و سپس نسبت به هرس آن اقدام نمود

طرز تکثیر:
بذر های پنج انگشتی را بلافاصله پس از رسیدن باید کاشت ولی تکثیر بوسیله قلمه نیز از شاخه های نرم و نیمه چوبی و همچنین چوبی آن امکان پذیر می باشد .

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 23 اسفند 1392 ساعت 1:18

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : rsh576
تاریخ عضویت : 21 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 140
تعداد لینک ها : 0