برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

گیاهانی با ظواهر عجیب و غیر عادی

گیاهانی با ظواهر عجیب و غیر عادی

گیاه میوه اژدها (گیاه دراگون فروت)

محل اصلی رویش این گیاه در مکزیک و کشورهای آمریکای مرکزی می باشد ولی به دلیل وجود شرایط مناسب برای رشد گیاه این میوه در کشورهای آسیایی همچون مالزی ، تایوان ، ویتنام ؛ تایلند، فلیپین ، سریلانکا، و جدیدا در بنگلادش ، استرالیا و جنوب چین باغ هایی برای پرورش این میوه بوجود آورده اند.

بروکلی رومانسکو
این گیاه از نژاد گیاهانی مانند گل کلم است ولی شکل ظاهری آن و ظاهر هندسی آن شبیه هیچ میوه دیگری روی زمین نیست.

گیاه گوشتخوار (ونوس حشره خوار)

ونوس حشره خوار گیاه کوچکی است که اندازه آن از ۱۵ سانتیمتر تجاوز نمیکند و محدوده پراکنش آن تالابهای دارای خاک تورب در کارولینای آمریکا میباشد .

گیاه پارچی
پارچ گیاه بومی اندونزی ، فیلیپین ، و آسیای جنوب شرقی است.رنگ قرمز پر جنب و جوش از لبه گیاه به عنوان یک فریب غیر قابل انکار به حشرات عمل می کند.

Sundew
شکل یک گیاه فضایی است و به نظر میرسد هر جانداری را میتواند بصورت زنده بخورد.ولی در واقع غذایش همانند ونوس حشره خوار انواع حشرات است.

گیاه بیس بال

Welwitschia
این گیاه که در آفریقای جنوبی یافت میشود شبیه به هیچ گیاه دیگری نیست و بسیار کمیاب و منحصر به فرد میباشد.

گیاه Rafflesia Arnoldii
بزرگترین گل مربوط به گیاه عجیبی است که زرآوند یا زنبق بدبو (Rafflesia arnoldii) نام دارد. این گیاه در جنگلهای آسیا رشد می کند. گلهای این گیاه نارنجی و قهوه ای هستند و لکه های سفیدی دارند. اندازه این گل 35 اینچ (حدود 90 سانتیمتر) است. Rafflesia یک گیاه انگلی میباشد. گیاه در واقع همین گل بزرگ است و برگ ، ساقه و یا ریشه ای در آن دیده نمی شود. این گل خود را به گیاه میزبان می چسباند و بدین طریق آب و مواد غذایی مورد نیاز خود را بدست می آورد. در زمان شکوفه دادن بوی بد و زننده ای از آن ساتع می شود (شبیه بوی گوشت فاسد) که این بو باعث جلب کردن حشرات و در نتیجه گرده افشانی گیاه می شود.

گیاه تیتان(Amorphophallus titanum)
در گیاه تیتان ، اسپادیکس حدود 3 متر رشد می کند و بروی این گل آذین 3 متری هزاران گل قرار می گیرند . معمولاً 3 تا 4 هفته پس از رویش جوانه ، اسپات باز می شود ، اسپات تیتان در خارج سبز رنگ است ولی در قسمت داخلی قرمز تا بنفش تیره است . اسپات چند روز بیشتر باز نمی ماند وپس از آن محور اسپادیکس در مدت 3 تا 5 روز تخریب می گردد

درخت بائوباب در آفریقا
این درخت در آفریقا می روید. وقتی نهال است مانند درختان معمولی است. اما هنگامی که عمرش به 30 یا 40 سال می رسد اتفاق عجیبی می افتد به این ترتیب که تنه درخت شروع به بزرگ شدن می کند و شاخه های نازک تقریبا بی برگ آن پائین می افتد. وقتی درخت بائوباب 100ساله می شود، تنه بزرگ و ورم کرده ای دارد و شاخه هایش مانند ریشه های خشکیده ای هستند که انگار از سمت بالا روئیده اند. طوری که وقتی آن را ببینید. تصور می کنید این درخت وارونه رشد کرده است. از فاصله دوریک درخت بائوباب کهنسال همچون درختستان انبوهی به نظر می رسد، دکتر لی وینگ استون یکی از جهانگردان قرن نوزدهم بود که تصمیم گرفت زیر درخت بائوباب تنومندی چادربزند و اندازه اش بگیرد در ارتفاع تقریباً ا متری، دورتادور آن 27 متر بود که اندازه یک خانه کوچک است. گرچه ظاهر بائوباب مضحک به نظر می رسد، اما همین ظاهر به او کمک می کند تا در مناطق خشک آفریقا که معمولاً بیشتر درختان نابود می شوند زنده بماند.


منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 23 اسفند 1392 ساعت 1:17

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : rsh576
تاریخ عضویت : 21 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 140
تعداد لینک ها : 0