برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

تقویت سطح انسولینی بدن با عصاره دارچین(سینولین پی اف)

تقویت سطح انسولینی بدن با عصاره دارچین(سینولین پی اف)

ترکیبی با نام (سینولین پی اف)بر روی برخی از کراتین های ترکیبی مشاهده میشود.این ماده چیست و چه عملکردی دارد؟

سینولین پی اف در واقع نام تجاری عصاره دارچین است که ماده ایست با قابلیت انحلال در آب.هدف ار گنجاندن سینولین در محصولات کراتینی،خواصی است که بر پایه یافته های علمی به آن نسبت داده شده است. اغلب تحقیقات نشان داده اند که وقتی کراتین با قند های ساده مصرف میشود،ازجمله گلوکوز،قابلیت جذب آن به طور چشمگیری ارتقاء میابد.دلیل مشخصی برای این مسئله وجود دارد.وقتی مقادیر قابل توجهی گلوکز مصرف میشود،سطح انسولین به طور چشمگیری افزایش میابد،افزایش سطح انسولین باعث میشود مقداری گلوکزو کراتین بیشتری به سمت عضلات پمپ شود.


این مثال راه حل ساده ایست برای ارتقاء جذب کراتین.اما تقریبا به ازای هر گرم کراتین ۲۰ گرم گلوکز نیاز است برای اینکه قابلیت جذب به طور بهینه ای افزایش یابد.

با مصرف چنین مقدار قابل توجهی از قند های ساده به طور مستمر ،امکان افزایش مقاومت در برابر انسولین هم در سطح سلولی افزایش میابد.،و باعث میشود توانایی بدن برای جذب مناسب مواد مغذی ضروری کاهش پیدا کند.مقاومت شدید در برابر انسولین ،در ولقع دیابت نوع دوم است.،و این چیزیست که همه ما میخواهیم از آن اجتناب کنیم.

علاوه بر این کسانی که نگران افزایش ذخیره چربی خود هستند،مصرف روزانه ۱۰۰ گرم قند برایشان مناسب نخواهد بود.(مگر در حول و حوش زمان تمرین).
با توجه به تمام نکات مذکور،کمپانی های تولید مکمل به دنبال ترکیباتی به غیر از فند های ساده هستند برای اینکه بتوانند ترشح انسولین را جهت افزایش جذب کراتین تقویت کنند.این جایی است که عصاره دارچین وارد میدان میشود..مشابه تمام ترکیبات گیاهی،ماده فعال در این عصاره است که اهمیت دارد.
ترکیب فعال موجود در دارچین هیدروکسی-کالکون نام دارد،که برخی اوقات هم با نام متیل-هیدروکسی-کالکون شناخته میشود.

عصاره دارچین (که حاوی مقدار بالایی از هیدروکسی-کالکون است)آثار انسولین را شبیه سازی میکندو ترشح انسولین از پانکراس را تقویت میکند.علاوه بر این عصاره دارچین میتواند اتصال انسولین به گیرینده سلولهای عضلانی را تقویت کند.،و در نتیجه به جذب بهتر گلوکز ،کراتین و آمینواسیدها به بافت عضلات کممک میکند.

تقویت جذب گلوکز،نحوه استفاده از آن و در نتیجه تولید گلیکوژن را ارتقاء میدهد،و به ریکاوری بهتر از تمرینات شدیدکمک میکند.
برداشت بیشتر آمینو اسید ها ،به تولید پروتئین و رشد عضلانی کمک میکند.در کنار آثار مفید بر انسولین،مشخص شده که عصاره دارچین باعث ارتقاء سطوح تری گلیسیریدهای در خون میشود،همینطور کلسترول نوع مفید و بهبود نسبت کلسترول.
در پی همین پشتوانه های علمی در مورد آثار عصاره دارچین،امروز شاهد رواج آن در مکمل های ورزشی هستیم،بخصوص مکمل هایی که در حالت نرمال قابلیت جذب پایینی دارند.

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 16 اسفند 1392 ساعت 1:36

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : gharibe12
تاریخ عضویت : 1 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 577
تعداد لینک ها : 0