برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

رودیولا روزا (آداپتوژن)

رودیولا روزا (آداپتوژن)

برای رویارویی با چالش های سریع زندگی امروزی و استرس بالای زندگی نوین،رودیولا ایده آل عمل میکند.یکی از گیاهان با منشاء تاثیر مثبت بر روی عملکرد روانی و جسمی رودیولا میباشد.سرچشمه پیدایش گیاه رودیولا از سیبری و رشته کوه های تیان شان از شمال غربی چین میباشد.تاثیرات آداپتوژن گیاه رودیولا به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است. محافظت از بدن به طور کلی، حفظ سلامتی عمومی ،خواص ضد استرس، مبارزه با خستگی ،ارتقاءسطح انرژی ، افزایش استقامت،رودیولا را به یکی از برترین گیاهان ارزشمند سیبری در میان ورزشکاران قرار داده است..خواص مفید رودیولا در ریشه آن قرار دارد.این گیاه توسط ورزشکاران بلوک شرق برای چندین دهه به منظور ارتقاء بنیه و همچنین افزایش افزایش احساس لذت مورد استفاده قرار میگرفته است.


ترکیبات رودیولا شامل یک گروه از ترکیبات جدید میباشد که در گیاهان دیگر یافت نمیشود.این موتد عبارتند از کلوفن،روزاوین ROSAVIN و روزارین ROSARIN مجموعا تحت عنوان روزاوینز ROSAVINS میباشند که هر کدام از این مواد در مطالعات صورت گرفته ،خواص بینظیرشان در کاهش استرس به اثبات رسیده است.

رودیولا همچنین دارای ماده سالیدروسیدSALIDROSIDE میباشد که عامل محافظتی آنتی اکسیدانی با توانایی ممانعت از روند زوال سلولی تحت عنوان اکسیداسیون است.

یکی از پیشرفت های بزرگ در درک گسترده از عملکرد مکمل رودیولا هنگامی رخ داد که مجله گیاه شناسی امریکایی HERBALGRAM مطالبی راجع به تحقیقات در سال ۲۰۰۲ رلجع به رودیولا را منتشر کرد.اثرات آن بر سلامت غدد درون ریز ،سیستم عصبی ، سیستم قلبی عروقی ،باروری و اثرات ضد سرطان از نتایج این مطالعه بالینی بود.همچنین به بهبود سلامت روحی روانی با مصرف رودیولا در این تحقیق تاکید شده بود.

رودیولا روزا یکی از معدود گیاهانی است که توانایی آداپتوژن قدرتمندی دارد.(آداپتوژن ها موادی هستند که به طیف گسترده ای از اثرات جانبی از هر نوع فیزیکی،بیولوژیکی و شیمیایی، بدن را مقاوم میکنند.

خواص قدرتمند آداپتوژنی رودیولا به فرد کمک میکند تا برای برقراری دوباره عملکرد سالن تحت شرایط استرس محیا شود.تحت استرس ، سطح بسیاری از ترکیبات مختلف در بدن افزایش میابد.از جمله آدرنالین،کاتکول آمین. افزایش سطح این مواد میتواند به سادگی به عملکرد عصبی و غده ای آسیب برساند از جمله غدد تولید کننده هورمون های اصلی.

فاکتور آزاد کننده ای به نام کورتیکوتروفین(CRF) بطور گسترده ای مورد مطالعه قرار گرفته است افزایش CRF به عنوان یک نوع واکنش به استرس میتواند منجر به اختلال در عملکرد شود.CRF در واقع باعث افزایش عوارض ثانویه استرس از جمله احساس کلی خستگی و خستگی روحی را در بدن ایجاد میکند.

344 رودیولا روزا (آداپتوژن)
در مطالعات بالینی نشان داده شده است که رودیولا با کاهش عوامل استرس زا به سطح طبیعی،باعث کاهش خستگی جسمی و روانی میشود.رودیولا با کاهش دادن سطح CRF ذهن و بدن را قادر به یافتن نیروی تازه و ایجاد عملکرد طبیعی میکند.رودیولا میتواند افرادی را که تحت عوامل استرس روحیه خود را از دست داده اند، به زندگی پر جنب و جوش بازگرداند. شواهد مصرف عصاره ریشه رودیولا در مطالعات انسانی ،مبارزه با خستگی ، مبارزه با استرس، و دارای آنتی اکسیدان و توان ضد سرطانی میباشد.

رودیولا بدن و ذهن را در مقابل محرومیت از اکسیژن محافظت میکند.بطور کلی عملکرد سیستم ایمنی را افزایش میدهد و باعث عملکرد بهتر*** در زنان و مردان میشود.این فعالیت ها تا حد زیادی به یک گروه از ترکیبات فعال دارویی در ریشه رودیولا به نام روزاوینز ROSAVINS نسبت داده شده است.

مطالب بالا تنها به خلاصه ای از تاثیرات شگفت انگیز گیاه رودیولا پرداخته است.مصرف کنندگان رودیولا که سابقه مصرف دارو های ضد افسردگی را داشته اند این محصول را حتی قویتر از داروی سرترالین میدانند .

طریقه مصرف رودیولا:

مصرف رودیولا معمولا بین ۳۰۰تا ۱۰۰۰ میلی گرم میباشد .بیشتر افراد این مکمل را بلافاصله بعد از بیدار شدن خواب شبانه مصرف میکنند.مصرف این مکمل در اول روز کمک به داشتن روزی پر نشاط و انرژی را فراهم میکند.رودیولا به علت افزایش انرژی و ازدیاد جنب و جوش ، نباید در طول شب مصرف شود.مصرف رودیولا در اواخر روز مانع از به خواب رفتن فرد میشود.

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 16 اسفند 1392 ساعت 1:35

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : gharibe12
تاریخ عضویت : 1 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 577
تعداد لینک ها : 0