برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

تأثیر یوگا بر تناسب اندام

تأثیر یوگا بر تناسب اندام

تحقیقات نشان داده است که یوگا موجب تناسب اندام میگردد، مشروط بر آنکه از تغذیه نامناسب پرهیز کنند. در حقیقت یوگا اثرات دیگر روشهای ورزشی را تشدید کرده و نتایج بهتری حاصل میکند. به نقل ازفصل نامه روانشناسی بانوان که در امریکا منتشر میشود تحقیقی در موسسه تحقیقات طب پیش گیری کالیفرنیا صورت گرفت و محقق آن، خانم دکتر جنیفر دابن میر این نتیجه را اعلام کرد که یوگا به دلیل ماهیت هماهنگی جسم و روان توان باز سازی بدن به شکل مطلوب ذهن را دارد.
در مرحله اول یوگا به بانوان این اعتماد به نفس را داد که اندام آنها هرچه باشد خوب است و اینکه اندام لاغر و زیبا نمی تواند ضامن خوشبختی و سلامت آنها باشد.
در مراحل بعد یوگا با تنظیم تغذیه و جلو گیری از ورود غذاهای نامناسب به بدن توان زیبایی اندام و تناسب بدن را ایجاد میکند.
دکتر جنیفر که رساله فوق تخصصی خود را در دانشگاه برکلی کالیفرنیا تهیه می کرد در مرحله اول تحقیق از تعدادی خانم ۳۷ ساله استفاده نمود و در مرحله بعد دختران دانشجو را نیز به مجموعه کاری خود اضافه کرد.
وی این افراد را به دو گروه تقسیم کرد و با یک دسته بدون یوگا و با دسته دیگر با یوگا اثرات ورزش و تغذیه را امتحان نمود. برنامه کاری هر دو گروه شبانه روزی و کار پر زحمت و فراگیری بود. بر خلاف گروه اول، گروهی که با یوگا حرکات ورزشی را ادامه میداد با سرعت بهتری به بهبود اندام خود رسیدند و بطور خود کار تغذیه آنها هم عوض شد و دیگر به برنامه غذایی قبلی خود علاقه ای نشان ندادند.
اینکه یوگا موجب تناسب اندام شده است یا اینکه اراده آنها در تحقق این نتیجه موثر بوده است مطلبی است که دستمایه تحقیقات بعدی دانشگاه خواهد بود. ولی تا همین مرحله از تحقیق مشخص گردید که انجام حرکات ورزشی با تمرکز یوگایی و توجه کامل به اندامها اثر بهتری از انجام بی توجه حرکت را نشان داده است.

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 16 اسفند 1392 ساعت 1:10

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : gharibe12
تاریخ عضویت : 1 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 577
تعداد لینک ها : 0