برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

تأثیر ورزش های تمرکزی در پیشگیری از پوکی استخوان

تأثیر ورزش های تمرکزی در پیشگیری از پوکی استخوان

ورزش هایی با تمرکز ذهن مانند یوگا می تواند در سلامت استخوان ها و پیشگیری از پوکی استخوان موثر باشد. هرچند انجام اینگونه ورزش ها برای سالم نگاه داشتن استخوان های بدن، مفید است اما مبتلایان به پوکی استخوان قبل از حضور در این کلاس ها حتما باید از طریق مربیانی که آگاهی کاملی در این زمینه دارند، آموزش ببینند.
کارشناسان بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران و انجمن استئوپروز ایران به مردم توصیه می کنند مبتلایان به پوکی استخوان قبل از انجام ورزش های تمرکزی، نکات لازم را رعایت کنند.
اجتناب از ورزش های شدید و پرش های ناگهانی و سریع یکی از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد چرا که ورزش های سخت و شدید برای مفاصل بدن مضر است.
مبتلایان به پوکی استخوان، اختلالات تعادلی یا مبتلایان به اختلالاتی در ناحیه زانو، مچ و پا نباید اینگونه ورزش های سخت و شدید را انجام دهند. ورزش های شدید شامل پریدن در هنگام کشش عضلات و کشش های سریع با آمادگی بدنی نامناسب در مبتلایان پوکی استخوان، می تواند منجر به شکستگی های فشاری ستون فقرات و شعله ور شدن مشکلات موجود در استخوان ها و مفاصل شود.
به گفته متخصصان بهداشتی، تمام فعالیت هایی که هنگام انجام آن، قسمت فوقانی بدن به شدت می چرخد یا خم می شود -مانند خم شدن به جلو در حالت نشسته – می تواند خطر شکستگی های فشاری مهره را افزایش دهد.

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 16 اسفند 1392 ساعت 1:08

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : gharibe12
تاریخ عضویت : 1 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 577
تعداد لینک ها : 0