برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

یوگا راه مقابله با پارکینسون

یوگا راه مقابله با پارکینسون

بیماری پارکینسون، بیماری است که عموماً افراد مسن به آن مبتلا می‌شوند و گفته می‌شود که علاج‌ناپذیر است، اما بر اساس یک تحقیق که طی دو سال در بیمارستانی وابسته به دانشگاه «بوئنس آیرس» یکی از معتبرترین دانشگاه‌های پزشکی در آمریکای جنوبی و در کشور «آرژانتین» انجام شده است ۲۵ بیمار مبتلا به پارکینسون علاوه بر برخورداری از مشاوره درمانی در کلاسهای «یوگا»‌و «تانگو» شرکت نمودند.
بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در این تحقیق اظهار نموده‌اند که از زمان آغاز این روش درمانی، کیفیت زندگی ایشان بهبود پیدا کرده است.
احساس آسایشی که بیماران در کلاس «یوگا»‌ به‌دست آورده‌اند به آنها کمک کرده است که شرایط بد ناشی از بیماری خود را بپذیرند.
به علاوه «یوگا» و «تانگو» باعث بهبود آهنگ بدن، شیوه بیان و صدای بیماران می‌گردد.
دکتر «میکلیس»‌ متخصص بیماری پارکینسون و رئیس تیم تحقیق بیمارستان فوق‌الذکر در همین‌باره می‌گوید: «حرکات پیچیده رقص تانگو، مبتلایان به پارکینسون را وادار می‌کند که حرکات خود را آگاهانه انجام دهند و این امر به تحرک کلی آنها کمک می‌کند.»
دکتر «کریستینا پگی» جامعه‌شناس و مدیر برنامه کیفیت زندگی در ایالات متحده هم تأیید می‌کند که تانگو به بیماران کمک می‌کند تا کنترل بیشتری روی بدن خود داشته باشند.
بر اساس نتایج تحقیق حاضر، این‌گونه حرکات در کنار درمان دارویی مناسب و تحت مراقبت بودن بیماران منجر به بهبود شرایط آنها می‌شود.
به علاوه به گفته دکتر «میکلیس» شرکت در این گروه‌های تانگو، مسائل ناشی از بیماری در روابط اجتماعی بیماران را هم مرتفع می‌نماید.
بیشتر شرکت کنندگان در این کلاسها اظهار داشته‌اند که میزان مصاحبت و همیاری میان همکلاسی‌ها، بسیار بالا بوده است.
مبتلایان به پارکینسون که در این تحقیق شرکت نموده‌اند، پس از دو سال به این نتیجه رسیده‌اند که تانگو، شیوه لذت‌بخشی است به‌سوی زندگی طولانی‌تر و رضایت‌بخش‌تر.

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 16 اسفند 1392 ساعت 1:00

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : gharibe12
تاریخ عضویت : 1 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 577
تعداد لینک ها : 0