برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

خانواده شما چگونه مدیریت می‌شود؟

خانواده شما چگونه مدیریت می‌شود؟

وقتی اعضاء خانواده مشاهده می‌کنند که از طریق مدیریت مطلوب به اهدافشان می‌رسند، نقش خانواده نیز بیشتر مورد چالش واقع می‌شود.

ارزش‌های خانواده در اهداف و تصمیم خانواده تأثیر دارد، ارزش‌ها چیزهائی هستند که مردم فکر می‌کنند آنها مهم، درست و خوب هستند، ارزش‌های والدین به‌صورت ویژه‌ای بر ارزش‌های فرزندان تأثیر می‌گذارد.

استانداردها نیز بر تصمیم انتخابی تأثیر می‌گذارد، استانداردها تصاویر ذهنی از چیزهائی است که به نظر یک فرد حیاتی و ضروری است، استانداردها به‌خاطر وجود ارزش‌های مختلف در خانواده‌ها و افراد متفاوت می‌باشند.

خانواده‌های امروزی نمی‌توانند بدون اهداف مشخص به حیات خود ادامه دهند و یا حداقل زندگی مطلوبی نخواهند داشت، بدون شک: ایجاد زمینه و بستر لازم برای رشد و تعالی فرزندان، ایجاد رفاه و آرامش برای اعضاء خانواده، داشتن امنیت مالی و شهروند خوب بودن می‌تواند در مجموعه اهداف خانواده‌ها قرار گیرد ولی چنانچه اهداف، ارزش‌ها و استانداردها با هم دیده نشوند و یا تأثیر آنها بر روی یکدیگر مورد توجه قرار نگیرد، منابع مادی و معنوی خانواده‌ها آسیب‌های جدی خواهد دید.

اجزاء مثلث (اهداف، ارزش‌ها و استانداردها) با هم بوده و بر هم تأثیر می‌گذارند.

منابع خانواده‌ها چیست؟

منابع ابزاری هستند که اشخاص و خانواده‌ها مالک آن بوده و یا آنها را کسب می‌کنند، به‌طور کلی خانواده‌ها دارای منابع قابل مشاهده مانند انرژی، پول، سرپناه، تجهیزات، غذا، لباس، اثاث منزل و غیرقابل مشاهده مانند دانش، علایق، مهارت‌ها، سلامتی و... هستند.

خانواده‌ها باید هنر استفاده مطلوب از منابع به‌منظور حصول نتیجه مناسب در جهت آسایش، رفاه و رشد خود را به‌کار گیرند، ضمن اینکه باید توجه داشته باشند منابع اغلب محدود هستند.

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 15 اسفند 1392 ساعت 20:59

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : gharibe12
تاریخ عضویت : 1 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 577
تعداد لینک ها : 0