برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

۱۰ تابلوی برتر جهان به انتخاب موزه لوور

۱۰ تابلوی برتر جهان به انتخاب موزه لوور

کارشناسان هنری موزه لوور فرانسه سال ۲۰۱۱ به معرفی ده تابلو از مشهورترین تابلوهای نقاشی دنیا پرداختند. این تابلوها علاوه بر ارزش هنری، دارای ارزش مادی بسیار زیادی نیز هستند و یکی از دلایل اصلی برای قرار گرفتن در این فهرست، تاثیر این تابلوها بر هنر پس از خود است. داشتن یکی از این تابلوها توسط گالری ها و موزه ها، شهرت فراوانی به آنها می بخشد و باعث افزایش بازدیدکننده آنها خواهد شد و به همین دلیل تلاش بی وقفه ای برای خریدن و حتی دزدیدن این تابلوها صورت گرفته است. فهرست مشهورترین تابلوهای هنری دنیا به انتخاب کارشناسان موزه لوور فرانسه به ترتیب عبارتند از:

۱ ـ مونالیزا، اثر لئوناردو داوینچی ۱۵۰۳، مکان نگهداری : موزه لوور پاریس

این صورت با لبخند مرموزش، خود به تنهایی با هنر مترادف شده است و قطعا مشهورترین نقاشی​ است که همه مان می شناسیم. مونالیزا تقریبا تاثیرگذارترین پرتره در طول تاریخ نیز بوده است.

۲ ـ شب پرستاره، اثر و​نسان ونگوگ ۱۸۸۹، مکان نگهداری: موزه هنرهای معاصر نیویورک

بی شک این اثر یکی از زیباترین و دوست داشتنی ترین تابلوهای نقاشی جهان است. به طوری که نوابغ بعد از ونگوگ از آن تاثیر گرفته اند. گویا ونگوگ قصد داشته در طول نیم قرن یا بیشتر با استفاده پرمعنی اش از رنگ، نوابغ و هنرمندان سراسر جهان را تحت تاثیر قرار دهد.

۳ ـ گل های آفتابگردان، اثرونسان ونگوگ ۱۸۸۸، محل نگهداری: گالری ملی لندن

ونگوگ بعد از ترک​ زادگاهش هلند به مقصد جنوب فرانسه برای تشکیل انجمن هنری، این گل های آفتابگردان را نقاشی کرده است. او این اثر را برای تزئین اتاق خواب دوستش پل گوگن نقاشی کرد. ونگوگ سال بعد یعنی سال ۱۸۸۹ کپی دیگری نیز از این نقاشی کشید و شاید هم کپی دیگری در سال بعدتر. کپی ها و نسخه های متفاوت دیگری از این تابلو نیز به شاگردان او نسبت داده شده است. این گل های هنری معروف در قلبشان نمونه ساده ای از ایجاز زندگی را به نمایش می گذارند؛ آنها چرخه های متفاوت زندگی ما هستند، شکوفه های شاداب و باطراوت تا پژمردگی و نابودی... .

۴ ـ موج نهم، اثر ایوان آیوازوفسکی ۱۸۵۰، محل نگهداری: موزه دولتی روسیه، سن پترزبورگ

تابلوی موج نهم شاهکاری واقعی است. آیوازوفسکی در این نقاشی که تلاش شوم گروهی را برای نجات یافتن از امواج بی رحم اقیانوس نشان داده، به کمال تکنیکی ناب خویش دست یافته است. با وجود این قوی ترین بخش این کمپوزیسیون در مرکز نقاشی قرار دارد که مرموز ترین و عرفانی ترین بخش و نمایش دهنده تشعشعات خورشید است و به صحنه با طیفی از رنگ های قوی سبز و صورتی، روشنایی بخشیده است. همچنین بارها از این نقاشی به اسم زیباترین نقاشی روسی نام برده شده است.

۵ ـ گالری علوفه، اثر جان کنستابل ۱۸۲۱، محل نگهداری: گالری ملی لندن

این تابلو به عنوان بزرگ ترین نقاشی بریتانیایی مورد تجلیل واقع شده است. وقتی که برای اولین بار سال ۱۸۲۱ در آکادمی سلطنتی نمایش داده شد، هیچ خریداری نیافت. ولی وقتی در فرانسه، تئودور گریکالت این اثر را تحسین کرد، بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

۶ ـ برج بابل، اثر پیتر بروگل مهتر ۱۵۶۳، محل نگهداری: موزه کانستیستوریس، وین

موضوع این نقاشی سازه برج بابل است. در کتاب مقدس آمده که این برج ساخته دست بشر برای رسیدن به بهشت بوده است. بروگل در نشان دادن معماری برج بابل با طاق های بی شمار و نمونه های دیگر از مهندسی رومی، عمدا کلسئوم روم را تداعی کرده است. هدف او از این نقاشی این بوده که خطرات غرور بشر و شاید هم زیانبار بودن عقلانیت کلاسیک در مواجهه با علوم دینی و مسیحی را نشان دهد.

۷ ـ تمرر جنگجو به آخرین لنگرگاهش کشیده می شود تا از هم باز شود، اثر جی.ام.دبلیو. ترنز ۱۸۳۸، محل نگهداری: گالری ملی​ لندن

در مهم ترین بخش نقاشی، یعنی کشتی جنگی قدیمی، ترکیب بندی غیرعادی است، این بخش در سمت چپ تصویر جای گرفته، یعنی جایی که بر شکوه و جلال اثر تاکید می شود. اکثر رنگ های شبح گونه این اثر در گوشه ای از مثلثی قرار گرفته است که در دو گوشه دیگر آن آسمان آبی و همچنین مهی که به سوی آسودگی خیال پیش می رود، قرار دارد. سال ۲۰۰۵ این نقاشی به عنوان عالی ترین اثر هنری در گالری هنر بریتانیا انتخاب شد.

۸ ـ گشت شبانه، اثر رامبرانت وان رین ۱۶۴۲، محل نگهداری: موزه آمستردام

از این نقاشی به عنوان بهترین کار رامبرانت نام برده شده است، چرا که این اثر تمام الگوهای نقاشی را شکسته تا حدی که تمام نقاشان چهره آن دوران از خلق این اثر ابراز نگرانی و ناراحتی کردند. این نقاشی بتازگی به نمایش گذاشته شده و به عنوان یکی از بهترین آثار اروپای شمالی به بازدیدکنندگان ارائه می شود.

۹ ـ خوک چران، بریتانی، اثر پل گوگن ۱۸۸۸، محل نگهداری: موزه هنر شهر لس آنجلس

گوگن یکی از نقاشان پیشرو پست امپرسیونیسم به شمار می آید. این نقاشی رنگین نسبت به نقاشی های دیگر گوگن به سبک پخته خاص خودش فضاهای رئال بیشتری دارد. «خوک چران» با کشاورز و خوک هایش و پس زمینه ای از خانه های کوچک روستایی و آسمان، از پیش زمینه ای متفاوت برخوردار است. رنگ های قوی و تکه تکه یکی از سبک های خاص و متعلق به گوگن است.

۱۰ ـ دو خواهر روی تراس، اثر پیر آگوست رنوار ۱۸۸۱، محل نگهداری: موسسه هنری شیکاگو

تجلیل از زیبایی بهار و پیمان های دوران جوانی، در تابلوی دو خواهر روی تراس و سبک تکنیکی و ترکیب بندی درست و همچنین نمایش هنرمندانه رنگ های لرزان با طراوت بخوبی مشهود است.

اکثر تصاویر نقاشی در اندازه واقعی، فضایی سطحی را در جلوی تراس اشغال کرده اند و در پشت آنها فضایی پرنشاط و پر از برگ مورد توجه قرار می گیرد که به نحو بسیار شدیدی روی فرم ها و شکل های نقاشی شده فوکوس می کند.

صورت دو دختر بشدت بر اصول نقاشی جدید رنوار تاکید داشته و آن را آشکار می کند و رنگ صورت ها تحت تاثیر سایه ها یا بازتاب ها قرار نگرفته است. رنگ چشم های دختر کوچک بسیار شفاف و واضح، به رنگ آبی شفاف، ما را به تماشا کردن جهان با نگاهی تازه و از دید چشمانی بی گناه دعوت می کند.

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 15 اسفند 1392 ساعت 15:42

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : gharibe12
تاریخ عضویت : 1 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 577
تعداد لینک ها : 0