برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

چرا آموزش نقاشی مهم است؟

چرا آموزش نقاشی مهم است؟

کارشناسان حوزه نقاشی درباره چگونگی نقاشی به کودک و نوجوان نظرهای مختلفی دارند. آنها بر این باورند که نقاشی باعث رشد و تعالی می شود پس باید اصول آن رعایت شود.

بچه ها قبل از چهارسالگی شکل های ذهنی و سمبلیک می کشند ولی وقتی بزرگ تر می شوند دیگر نمی خواهند در نقاشی هایشان فقط از تخیل استفاده کنند و اگر احتیاج باشد باید برای افزایش توانایی آنها در کشیدن فیلم یا عکس ببینند.

بچه ها با هم رقابت دارند ولی توانایی های یکسانی ندارند.برخی در نقاشی، برخی طراحی و عده ای هم در مبانی استعداد دارند ولی با این وجود می خواهند از هم تقلید کنند و مربی باید آنها را در شناخت استعدادهایشان راهنمایی کند.

متاسفانه در مدارس و حتی نزد والدین، نقاش به اندازه کافی اهمیت ندارد و برای آنها درس هایی مانند ریاضی یا فیزیک مهم است درحالی که نقاشی یک فاکتور روحی است که اگر جدی گرفته شود، دانش آموز در درس های دیگر هم موفق عمل می کند.

مربیان نقاشی نباید کودک را برای نقاشی کاملا آزاد بگذارند بلکه باید آنها را هدفمندانه هدایت کنند. این خیلی مهم است که مربیان بدانند از چه شیوه و متدی استفاده کنند تا بتوانند بچه ها را به نقاشی علاقه مند کنند.

بهتر است بچه ها نقاشی را به صورت گروه های دو یا سه نفره انجام دهند که در این صورت به هم کمک کرده و در نهایت همه از کار راضی می شوند.

هدف از آموزش هنر به کودک بالابردن سطح درک و شناخت کودکان نسبت به خود و محیط اطرافشان است که باعث رشد خلاقیت در آن ها می شود.جرقه ذهنی در بچه ها لحظه ای است. چیزی که الان برای بچه ها خلاقیت است ممکن است برای مادر و پدرها خنده دار باشد.

اثبات شده است که قرار دادن کودکان در معرض هنر های تجسمی، مثل نقاشی میزان فعالیت های مغزی آنها را افزایش می دهد.
نقاشی به کودکان کمک می کند تا مفاهیم انتزاعی را بهتر، سریعتر و عمیق تر بیاموزند
نقاشی نه تنها خلاقیت کودک را شکوفا می کند بلکه به دلیل درگیر شدن شخصی کودک، به او نظم شخصی، همکاری (در مورد نقاشی های گروهی) و انگیزه دادن به خود را می آموزد.
نقاشی و دیگر هنرهای تجسمی به جز اینکه زیربنای خلاقیت را فعال می کنند بلکه به صورت مستقیم با خواندن، نوشتن و به خصوص ریاضیات، در ارتباطند. ارتباط نقاشی با اندازه ها و هندسه غیر قابل انکار است.

آموزش صحیح هنر، کودک را برای ساعاتی در خلاقیت خویش غوطه ور می کند، و به او یاد می دهد روی یک موضوع تا رسیدن به هدف تمرکز کند، می آموزد که کارها را با روش های متفاوت، روش هایی که خودش خلق می کند، انجام دهد.
آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید چه چیز مدیران ارشد و برجسته جهان را از دیگر مردم متمایز می کند؟ چرا حقوق یک ماه آنها، از درآمد سالانه بسیاری بیشتر است؟
پاسخ: آنها مشکلاتی را حل می کنند که دیگران از حل آنها عاجزند.
اما چگونه؟ آنها چه برتری بر دیگران دارند؟
پاسخ ساده است.
آنها خلاقند. درست در زمانی که دیگران در پی راه حل های معمول و کلیشه هستند، آنها راه حل های جدید و حتی گاهی عجیب، ارائه می دهند.

کودکان می توانند افکارشان را از طریق نقاشی سازماندهی کنند و مربیان نیز می توانند از طریق نقاشی مهارت های تصمیم گیری، مسوولیت پذیری، تقویت خلاقیت، مهارت های اجتماعی و عزت نفس را به کودکان بیاموزند.

به همین دلیل است که ما معلمان، کلاس های آموزشی نقاشی را برای کودکان لازم می دانیم.

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 15 اسفند 1392 ساعت 15:39

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : gharibe12
تاریخ عضویت : 1 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 577
تعداد لینک ها : 0