برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

گردشگران را با ارائه اطلاعات درست جذب کنيم

گردشگران را با ارائه اطلاعات درست جذب کنيم

مردم مسافرت رفتن را دوست دارند، به آن فکر مي‌کنند، در مورد آن نقشه‌هاي متعددي طرح مي‌کنند و درباره گردش‌ها چه قبل و چه بعد از سفر صحبت مي‌کنند. واقعيت اين است که ما به گردشگري محتاج بوده و به نوعي به آن معتاد شده‌ايم. علاوه بر آن گردشگري، بهترين وسيله براي خروج ما از محيط روزمره و رفتن به سوي آرامش و استراحت است.

اين گزارش سعي دارد تا در اين مجال به بررسي نحوه تاثير بازاريابان صنعت گردشگري بر جذب و ترغيب گردشگران به مسافرت‌هاي تفريحي در هنگام رکود و بحران اقتصادي فعلي جهان بپردازد.

سازمان‌هاي حمل و نقل بين‌المللي در آخرين آمارهاي خود از عدم رقبت مردم به مسافرت‌هاي گوناگون، خواه درون مرزي و خواه غير آن، به دليل شرايط نامناسب هزينه‌هاي سوخت صحبت کردند. در اين شرايط نزديک خانه ماندن جديدترين لغتي است که در بخش گردشگري بر سر زبان‌ها افتاده و حتي در طول مسافرت‌هاي تابستانه نيز بارها مورد استفاده قرار گرفته است.

اين مسائل به چه نحوي بر گردشگري تابستانه تاثير مي‌گذارند؟ آيا اين بدان معني است که مردم فقط به دليل نداشتن استطاعت مالي به مسافرت نمي‌روند؟ برخي معتقدند آنچه که تغييرات را به وجود آورده، نحوه طرح مسافرت‌ها و زمان انجام آن توسط مشتريان و گردشگران است.

تصميم‌گيري براي چگونگي خرج کردن در مسافرت با توجه به افراد مختلف است، اين هزينه‌ها مي‌تواند در بخش‌هاي مختلفي همچون ميهماني‌هاي جشن تولد و ديگر مراسم خرج شده يا صرف مسافرت‌هايي همچون ماه عسل شود، رفتن به مسافرت‌هاي بلند مدت ساليانه به جاي سفرهاي کوتاه مدت تعطيلات آخر هفته نيز ديگر تصميم‌هاي مسافرتي را شامل مي‌شوند. اما با فرا رسيدن زمان مورد نظر دايره تصميم‌گيري افراد بزرگ‌‌تر و بسيار پيچيده‌تر مي‌شود و ديگر به آساني سال‌هاي گذشته نيست.

اين مشکلات خود را به عنوان يکي از مهمترين چالش‌هاي بازاريابان گردشگري امروز تبديل کرده است. از اين رو هر گردشگري براي طراحي نحوه گذراندن تعطيلات خود وقت بسياري صرف جستجو از طريق سايت‌هاي اينترنتي براي يافتن بهترين مقصد گردشگري مي‌کند و اين به معني بررسي منابع مختلف اطلاعات به منظور رسيدن به تصميمي صحيح و درست است. اگر چه گردشگران، سايت‌هاي بسياري را جستجو مي‌کنند اما براي خواندن مطالب يک وب سايت وقت زيادي را صرف نمي‌کنند.

همه بازاريابان تجربه قرار گرفتن در شبکه جهاني وب، که امروزه در تمام دستگاه‌هاي رسانه‌اي اجتماعي وجود دارند، را داشته‌‌اند. خروجي تمامي خبرها برروي سايت‌هاي اينترنتي است و تمامي برنامه‌هاي پرمخاطب گردشگري تصاوير اغوا کننده و جذاب گردشگري خود در اين شبکه‌ها قرار داده‌اند از اين رو است که امروزه دسترسي به اينترنت به سرعت پيچيده‌تر مي‌شود و محيطي را به وجود مي‌آورد که در آن دسترسي به رضايت گردشگر را سخت و سخت‌تر مي‌کند. گردشگران نيز تمام تصورات و روياهاي خود را از يک مقصد گردشگري مناسب به طور روزانه در اين سايت‌ها مي‌بيند. بنابراين بايد ديد ارائه چنين خدماتي از طرف بازاريابان گردشگري چه منفعتي براي مشتريان به دنبال خواهد داشت؟ دنياي امروز دنياي تعهد و اطمينان دادن به مسافران و مشتريان است. اطلاعات صحيح، مخاطبان هميشگي به همراه دارد. زيرا هرگونه تناقض در اطلاعات و عدم تعهد نسبت به مشتري، به سرعت آنها را به سمت منبع اطلاعاتي ديگري سوق مي‌دهد.

اکنون فرض کنيم که براي طراحي يک تعطيلات مرفه به سمت اطلاعات سايت‌هاي مخصوص گردشگري مي‌رويم آيا به نظر شما محتويات اطلاعاتي سايت‌ها مي‌تواند به اين شکل باشد: \\\"مکاني دلفريب در سواحل دريا با اتاق‌ها و سوئيت‌هاي بسيار زيبا با تمام امکانات رفاهي مورد نظر شما و ...\\\"

خير، چنين تبليغاتي هم بسيار کسل کننده است و هم قديمي. گردشگران امروز و مشترياني که در جستجوي منطقه‌اي دلخواه براي گذراندن تعطيلات خود در سايت‌هاي اينترنتي هستند، نمي‌خواهند مطالبي را بخوانند که مستقيما رونوشتي از اطلاعات مکتوب بروشورهاي تبليغاتي موسسات گردشگري است. دسترسي سريع به اطلاعات ضروري سفر، مقايسه هزينه‌هاي مناطق مختلف گردشگري و بررسي مناظر و جاذبه‌هاي گردشگري نيازمندي‌هاي امروز جستجوگران اينترنتي را تشکيل مي دهد، آنها ديگر وقتي براي خواندن اطلاعات اضافي در مورد مناطق گردشگري ندارند.

اما، فهم درست صاحبان صنايع‌ گردشگري و طراحان وب سايت‌هاي مسافرتي از مشتريان و ضمانت همه جانبه آنها از برنامه‌هاي مسافرتي گردشگران مي‌تواند راه حلي مناسب در جذب و ترغيب افراد باشد. ساده بودن، خلاق بودن و درک مناسب مشتري و ارائه مطالب مورد نياز او در وب سايت‌ها مي‌تواند اين موسسه‌ها را در صرف هزينه تبليغاتيشان ياري کند.

در دسترس بودن و قابل مشاهده بودن در جاي جاي دنياي رنگارنگ اينترنتي و شناخت مناسب از تمام خصوصيات مشتريان و معرفي کامل جذابيت‌هاي گردشگري به منزله جذب سليقه آنهايي است که هنوز از چشيدن يک تعطيلات مرفه لذت مي‌برند و اين يعني راه حلي براي درمان معتادان مسافرت.

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 14 اسفند 1392 ساعت 21:44

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : gharibe12
تاریخ عضویت : 1 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 577
تعداد لینک ها : 0