برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

گرايش‌هاي نوين صنعت هتلداري

گرايش‌هاي نوين صنعت هتلداري

سال 2011، سالي پر سود براي صنعت هتلداري بود و اين موفقيت موجب شد تا بسياري نيز سال 2012 را دنبال‌کننده سال گذشته بدانند ‌و حتي آينده‌اي درخشان‌تر را براي آن تصور کنند. با اين وجود همچنان ضعف‌ها و نيازهايي در اين حوزه ديده مي‌شود که ‌بايستي مورد کنکاش قرار گيرند.

آنچه در ادامه مي‌خوانيم بخشي از گرايش‌‌ها و روش‌هايي است که سايت مسافرتي توريزم ريويو براي پيشبرد صنعت گردشگري در سال جديد معرفي کرده‌ است.
سرمايه‌گذاري در بخش املاک:
در چند سال گذشته از آن‌جايي که هتلداران نيازي در بخش توسعه نمي‌ديدند، تمايل چنداني نيز در اين زمينه نداشتند. اما مي‌توان سال 2012 را سرآغاز تغييرات بيشتر و نوآوري در صنعت هتلداري دانست. طرح‌هاي زيادي امسال درنظر گرفته شده است که زمينه‌ساز تغيير و نوآوري در اين حوزه خواهد بود. افزايش ساخت و ساز براي بزرگ‌کردن لابي‌ها، رستوران‌ها، اتاق‌ها و ديگر فضاي تفريحي هتل‌ها و از سوي ديگر هزينه در نوکردن مبلمان هتل‌ها از سرمايه‌گذاري‌هاي هتلداران در سال جديد خواهد بود.

رشد روزبه‌روز در بخش رزرواسيون اينترنتي:
براساس آمارهاي ارائه‌شده، گردشگران به ويژه در قاره امريکاي شمالي از اينترنت براي انتخاب و رزرو هتل‌ها و تفرجگاه‌ها استفاده زيادي مي‌کنند. پيش‌بيني‌ها حاکي از آن است که بيش از 114 ميليون نفر با هدف رزرو هتل به اينترنت مراجعه کنند که از اين آمار حدود 94 ميليون نفر اين هدف را به انجام خواهند رساند. اگرچه بسياري از هتل‌ها از سامانه رزرو اينترنتي برخوردارند،‌ اما شمار محدودي از آن‌ها با اين روش، به جذب مشتري مي‌پردازند.

افزايش آمار رزروها و تحقيقات از طريق گوشي‌هاي همراه:
امروزه تمام مسافران و مشتري هتل‌ها از گوشي‌هاي همراه برخوردارند. از اين رو براي تحقيق و ديدن هتل‌ها يا رزرو و لغو آن‌ها از گوشي‌هاي خود استفاده مي‌کنند. گوگل به تازگي پيش‌بيني کرده است که استفاده از گوشي‌هاي همراه خيلي زود جايگزين رايانه‌ها مي‌شود و در چنين مواقعي به وسيله‌اي کابردي‌تر در جست‌وجو‌هاي اينترنتي تبديل خواهد شد.
تقاضا و ميانگين نرخ رشد در بيشتر بازارها صعودي است و به صورت مساوي توزيع نشده است.
تقاضا در حوزه هتلداري در چند سال اخير‌ به نهايت خود رسيده و به يکي از گرايش‌هاي اصلي اين صنعت تبديل شده است. اين روند به خصوص پس از سقوط اقتصادي امريکا شدت گرفت و بازارهاي اوليه همچون هتل‌ها قادر به بهبود شرايط خود شدند. بهبود و استقامت به عنوان صنعت نخست در حوزه گردشگري يکي از مهم‌ترين دستاوردهاي اين صنعت بوده است.

مديريت بر درآمد هنر ويژه در صنعت هتلداري:
موضوع مديريت بر درآمد از دهه 70 ميلادي در اين حوزه به کار گرفته شد، اما کاربردهاي اسرارآميز آن تنها از سوي مديراني مورد استفاده قرار گرفت که نحوه استفاده از آن را مي‌دانستند. رفته‌رفته اين موضوع وجهه علمي به خود گرفت و تبديل به فرايندي براي افزايش درآمد شد.

اين امر موجب شد تا موفقيت يک شرکت تنها مرهون سرمايه مفيد آن نباشد، بلکه ارتباطي مستقيم با کار و تلاش سخت افرادي داشته باشد که مسووليت حياتي در اين حوزه دارند. استراتژي اين بخش نيز بسيار ساده بوده و بر پايه هزينه‌هاي مبتني بر عرضه و تقاضا بنا شده است. اين استراتژي موجب شده تا هتل‌ها به راحتي هزينه‌هاي خود را مديريت کنند زيرا از پيش‌بيني علمي تبعيت کرده و از اطلاعاتي همچون تقاضاي بازار از طريق درخواست‌هاي موجود سود مي‌برند.

تاثير فزاينده افزايش توزيع مديريت شبکه‌اي بر هتلداري:
استفاده از استراتژي مديريت شبکه‌اي براي هتلداراني که از هيچ فرصتي براي فروش خدمات و اتاق‌هاي خود دريغ نمي‌کنند،‌ روزبه‌روز در حال افزايش است. اما اين نکته حياتي نشان مي‌دهد که هتلداران بايد با چه ميزان از مديريت شبکه‌اي در اطراف خود مواجه شود و در آينده با چه ميزان روبه‌رو خواهند شد. به همين خاطر استفاده از يک شبکه توزيع موثر‌تر در درجه اهميت فوق‌العاده‌اي قرار مي‌گيرد.

رسانه‌هاي اجتماعي روابط هتل‌ها و مشتريان را تداوم مي‌بخشند:
در حال حاضر تنها 22 درصد از هتل‌هاي جهان از رسانه‌هاي اجتماعي به عنوان وسيله‌اي براي کسب درآمد و سود بيشتر استفاده مي‌کنند. اما پيش‌بيني‌ها حاکي از آن است که اين روند تا 5 سال آينده رشد چشمگيري داشته باشد. بسياري از اين رسانه‌هاي اجتماعي تنها با جست‌وجوي ساده در موتورهاي جستجوگر قابل دسترس بوده و به راحتي مي‌توان از اين طريق اطلاعات جامعي از هتل‌ها به دست آورد؛ اين درحالي است که وب‌سايت بسياري از اين هتل‌ها به دليل بازديد زياد، اغلب پرترافيک بوده و اين امر دسترسي به آن‌ها را مشکل مي‌کند.

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 12 اسفند 1392 ساعت 20:15

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : gharibe12
تاریخ عضویت : 1 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 577
تعداد لینک ها : 0