برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

وب‌سايت‌هاي مسافرتي مکاني مناسب براي بهترين انتخاب

وب‌سايت‌هاي مسافرتي مکاني مناسب براي بهترين انتخاب

فناوري‌هاي نوين اطلاعاتي، امروزه در تمام حوزه‌ها نقشي تعيين‌کننده‌ دارند و همواره راه‌ حلي مناسب را در اختيار بخش‌هاي ذي‌ربط مي‌گذارند. بخش گردشگري نيز از اين قاعده مستثنا نيست و همواره در عرصه‌هاي مختلف از اين امکان براي دستيابي به اهداف خود سود برده است.

از جمله اين دستاوردهاي اطلاعاتي، به‌روز رساني اطلاعات مربوط به مقصدهاي گردشگري در سايت‌هاي اينترنتي است که «مقصدهاي الکترونيک» يا «مقصدهاي اينترنتي» نيز از اين جمله محسوب مي‌شوند. علاوه بر آن، مي‌توان به رونق «گردشگري اينترنتي» در سطح جهان نيز اشاره کرد که در سال‌هاي اخير مشتريان بي‌شماري داشته و کشورهاي مختلف را به ايجاد يک فضاي مجازي گردشگري براي معرفي هرچه بهتر جاذبه‌هاي تفريحي‌شان وادشته است.

محققان آزمايشگاه گردشگري الکترونيک دانشگاه «بورن ماوث» انگلستان به‌تازگي روشي را مورد مطالعه قرار داده‌اند که با استفاده از فناوري‌ها و اپليکيشن‌هاي رايانه‌اي مقصدهاي گردشگري جهان را به صورت آنلاين معرفي مي‌کند. اين روش برپايه معرفي جزء به جزء و تحليل دقيق مقصدهاي تفريحي بر پايه اطلاعات موجود در سايت‌ها و رسانه‌هاي اجتماعي است.

امروزه صنعت گردشگري در حال گذار از مسافرت سنتي به مسافرت اينترنتي است. به عقيده بسياري از فعالان صنعت توريسم، در عصر ارتباطات ديگر نمي‌توان به اطلاعات و تبليغ‌هاي پرزرق و برق آژانس‌هاي مسافرتي براي جذب گردشگر اکتفا کرد و گردشگران به جاي شنيدن تعاريف غالبا تکراري و کسل‌کننده آژانس‌ها، اطلاعات خود را از اينترنت و با جست‌وجو در وب‌سايت‌هاي معتبر و مخصوص اين حوزه به دست مي‌آورند. به عقيده کارشناسان، اين روش موجب مي‌شود مقصدهاي گردشگري به گزينه‌‌هاي انتخابي مشتريان تبديل شوند..

با وجود اين و به رغم فراگير شدن اين شيوه، همچنان مقصدهايي وجود دارند که نسبت به اين روش موضعي انتقادي مي‌گيرند و آن را براي جلوه کردن و ديده شدن جاذبه‌هاي مسافرتي نامناسب مي‌دانند، در حالي که بسياري از اين مقصدها همچنان اطلاعات پايه و ابتدايي را در وب سايت‌هاي خود حفظ کرده‌ و هيچ تلاشي در به‌روز رساني آن‌ها انجام نداده‌اند.

در روش معرفي شده از سوي محققان دانشگاه بورن ماوث دو ويژگي يا هدف کلي نهفته است که نخستين آن، معرفي مقصدهاي گردشگري بين‌المللي و سطح کارايي فناوري‌هاي اطلاعاتي در آن‌هاست و در گام دوم برترين فعاليت‌ها براي مقصدهاي اينترنتي با کمک تحليل‌هاي دقيق موجود در وب‌سايت‌ها و رسانه‌هاي اجتماعي معرفي خواهد شد.

با اين روش، گزينه‌هاي مختلفي در اختيار گردشگران قرار خواهد گرفت که به کمک آن‌ها بررسي و جست‌وجوي بهترين مقصد پيش از مسافرت و حتي در هنگام و پس از مسافرت، آسان مي‌شود.

در نتيجه بايد گفت يک وب‌سايت يا يک اپليکيشن مناسب براي مقصدهاي گردشگري بايد از عناصر و محتوياتي برخوردار باشد که موجب جذب و علاقه کاربر در استفاده از آن شود، در غير اين صورت راه‌اندازي يک سايت مسافرتي نتيجه‌اي جز اشغال بيهوده فضاي اينترنتي نخواهد داشت.

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 12 اسفند 1392 ساعت 20:13

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : gharibe12
تاریخ عضویت : 1 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 577
تعداد لینک ها : 0