برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

برای تشخیص سنگ کلیه و مجاری ادراری چه باید کرد ؟

برای تشخیص سنگ کلیه و مجاری ادراری چه باید کرد ؟

اگر شما مبتلا به سنگ کلیه و مجاری ادراری هستید و دچار درد دفع سنگ شده اید، باید به اورژانس مراجعه نمایید. در آنجا برای شما داروهای مسکن و سرم تجویز می گردد تا سنگ شما به صورت خود به خود دفع گردد. البته برای آنکه از وجود سنگ در دستگاه ادراری اطمینان حاصل شود باید یک سری آزمایش ها و مطالعه های رادیوگرافی تشخیصی هم در آنجا انجام گیرد.

وقتی بیماری دچار علایم سنگ ادراری می شود باید بعد از رفع علایم در اورژانس، برای تشخیص و درمان و جلوگیری از تشکیل مجدد سنگ، به پزشک متخصص اورولوژی یعنی پزشک متخصص جراحی دستگاه ادراری یا پزشک داخلی فوق تخصص کلیه مراجعه نمایید.

پزشک ابتدا از شما در مورد علایم و هر نوع تغییر در ادرار(تغییر در رنگ و بو حجم ادرار) سئوال می نماید. همچنین سئوالاتی در زمینه سابقه خانوادگی سنگ کلیه و یا سابقه ابتلا به بعضی بیماری ها مانند نقرس و پرکاری تیرویید و یا مصرف بعضی داروها مطرح می نماید، سپس شما را معاینه می نماید و در صورت لزوم از شما می خواهد که آزمایشات و عکس برداری های رادیولوژی را برای تشخیص بهتر انجام دهید.

شایع ترین آزمایشاتی که پزشک برای تشخیص سنگ کلیه در شما انجام می دهد:

1- آنالیزه ساده ادرار

2- کشت ادرار

3- آزمایش ادرار تا 24 ساعت

4- نمونه گیری از خون برای اندازه گیری کلسیم، فسفر، اسید اوریک، سدیم و پتاسیم و کراتینینمنبع : برندزلینکwww.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 9 اسفند 1392 ساعت 16:10

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : gharibe12
تاریخ عضویت : 1 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 577
تعداد لینک ها : 0