برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

چک لیستی برای افزایش فروش سایت

چک لیستی برای افزایش فروش سایت

بهینه سازی گرافیکی سایت و افزایش سرعت آن زمان لود شدن یک صفحه و حجم آن تاثیر بالایی بر رضایت مشتری یا بازدیدکننده سایت شما خواهد داشت.
دربلاگسیما چندین مقاله با عنوان های سرعت سایت و تاثیر آن بر سئو و ۱۵ نکته در افزایش سرعت سایت در این زمینه منتشر شده است که با مطالعه آنها از اهمیت این موضوع آگاه شده و با روشهایی مناسب جهت بهبود سرعت آشنا خواهید شد.
نحوه نمایش در مرورگرهای مختلف پراستفاده ترین مرورگرها در ایران به ترتیب فایرفاکس، گوگل کروم و اینترنت اکسپلورر هستند. هریک از آنها دستورالعمل های خاصی را برای نمایش کدهای HTML و CSS بکار میبرند که موجب تفاوت نمایش یک صفحه در آنها میشود. اگر سایت شما بطور مثال در مرورگر کروم نمایش مناسبی نداشته باشد نزدیک به ۳۰ درصد بازدیدکنندگان خود را از دست داده و پتانسیل بالایی برای افزایش فروش سایت به هدر خواهد رفت. به این مجموعه نحوه نمایش صفحات در گوشی های هوشمند و تبلت را نیز اضافه کنید.
ایجاد حس امنیت برای یک فروشگاه اینترنتی جلب اعتماد مشتریان تاثیر زیادی بر افزایش فروش سایت خواهد داشت به این منظور با کسب مجوزهای لازم و نمایش آنها در صفحه اصلی سایت اعتبار و قانونمندی خود را به کاربران سایت نشان دهید. دریافت نماد اعتماد الکترونیکی و استفاده از درگاه پرداخت امن پاسارگاد میتوانند گزینه های مناسبی برای یک فروشگاه اینترنتی و افزایش میزان فروش نسبت به تعداد بازدیدکننده باشند.


 


کارایی سایت و راحتی استفاده بعنوان یک مشتری در سایت خود ثبت نام کرده و یکی از محصولات را سفارش دهید، طی کردن تمامی مراحل ثبت نام و خرید، روش مناسبی برای شناخت معایب کار و بخش های نامفهوم آن است. همچنین مراجعه به سیستم آمارگیر سایت و بررسی صفحاتی که کاربران از سایت خارج میشوند میتواند راهگشای مناسبی برای شناخت کمبودهای موجود در سایت باشد.


 


ارتباط و شناخت دوطرفه با کاربران طراحی و ساخت صفحاتی مناسب برای بخش های درباره ما و تماس با ما بر ایجاد یک ارتباط دو طرفه و حس شناخت متقابل موثر است.
برای یک فروشگاه اینترنتی ارائه توضیحاتی کامل از نحوه سفارش، شرایط و ضوابط، نحوه تحویل، روشهای پرداخت و مسئولیت های فروشنده امری ضروری بوده و تاثیر زیادی بر افزایش فروش سایت خواهد داشت.


 


نظرات مشتریان در نظر گرفتن بخشی برای نمایش نظرات مشتریان قبلی سایت و رضایت آنها از محصول خریداری شده مشوق مناسبی برای بازدیدکنندگان سایت به خرید بوده و میتواند افزایش چشمگیری در میزان فروش یک سایت اینترنتی ایجاد کند. واقعی بودن این بخش و پرهیز از بزرگنمایی و اسطوره سازی، آن را باورپذیر و قابل استناد خواهد کرد.


 


کاهش تعداد فیلدهای فرم ثبت نام یا خرید طراحی فرم ثبت نام یا خرید برای یک سایت اصول مربوط به خود را دارد. کم بودن تعداد فیلدها و پرهیز از درخواست اطلاعات اضافی و غیرضروری شانس شما را برای تکمیل فرم از طرف مشتریان افزایش میدهد.


 


بخش سوالات متداول برای سوالاتی که بطور معمول مشتریان از شما میپرسند بخش مجزایی ایجاد کرده و با دقت و حوصله جواب تمام آنها را بدهید. انجام این کار نه تنها حجم کاری شما را در آینده کاهش خواهد داد بلکه موجب راحتی و رضایت کاربران سایت نیز خواهد شد.


 


پاسخگویی و پشتیانی آنلاین پاسخگویی آنلاین در سایت و پشتیبانی قوی برای یک فروشگاه اینترنتی بسیار مهم خواهد بود. شما میتوانید جواب مشتریان خود را همان زمان که در سایت حضور دارند بدهید و آنها را تشویق به خرید کنید.
با راه اندازی یک سیستم ارتباط آنلاین در مدتی کوتاه شاهد افزایش فروش سایت و تاثیر آن خواهید بود. برای افزایش فروش سایت و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری موارد دیگری را نیز میتوان در این لیست قرار داد که متناسب با زمینه کاری و نوع محصول ارائه شده اهمیت پیدا میکنند.


 


هدف از این مقاله معرفی مهمترین موارد و جلب نظر شما به این بخش یعنی رضایت مشتریان بوده است. اگر شما هم روشهای ابتکاری و تجربیاتی موفق در افزایش فروش سایت خود داشته اید در بخش نظرات همین صفحه با دیگران در میان بگذارید.

ارسال شده در تاریخ : 16 آبان 1392 ساعت 13:25

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : حمیدرضا مقدم
نام کاربری : crmroom
تاریخ عضویت : 11 دی 1348
تعداد مقالات ارسالی : 1
تعداد لینک ها : 14