برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

فرهنگ کسب و کار چین

فرهنگ کسب و کار چین

آمارکلي کشورچين
مساحت:9,640,821 کيلومترمربع (رتبه 4 در ميان کشورهاي جهان)
جمعيت: يک ميليارد و 339 ميليون و 700 هزارنفر (رتبه اول درميان کشورهاي جهان)
تراکم جمعيت: 140 نفر در کيلومترمربع (رتبه 53 در ميان کشورهاي جهان)
اميدبه زندگي: مردان 71سال–زنان 75 سال
درصد افراد باسواد: 91 درصد
ميزان طلاق در 1000نفر: 8/0 نفر

آماراقتصادي
واحدپول: يوان
توليد ناخالص ملي: 5878 ميليارد دلار–سرانه 4382 دلار
اشتغال: کشاورزي 48 درصد-صنعت 21 درصد - خدمات28 درصد – بيکار 4 درصد
صادرات عمده: تجهيزات اداري- انواع کفش و لباس- دستگاه هاي ارتباطي- ماشين آلات الکتريکي- اسباب بازي
مقاصد صادرات: آمريکا 21 درصد-هنگ‌کنگ 17 درصد - ژاپن12 درصد-کره‌جنوبي 5 درصد - آلمان 4 درصد
واردات عمده: ماشين‌آلات الکتريکي - حامل‌هاي انرژي –محصولات مهندسي- دستگاه هاي علمي و فني - تجهيزات اداري- مواد شيميايي - آهن و استيل
منابع واردات: ژاپن 17 درصد - تايوان 12 درصد - کره جنوبي11 درصد-آمريکا 8 درصد-آلمان 6 درصد چين تاريخ کهني دارد. گاهي به گونه يکپارچه و گاهي به مانند چند کشور جدا از هم بوده‌است. همواره همسايگان به اين سرزمين مي‌تاخته و از آن دسته مغولان بودند که در روزگار چنگيزخان بر چين چنگ انداختند. در اوايل‌ سال‌ ۱۹۱۱ نيروهاي‌ انقلابي‌ به رهبري سون‌ يات‌سن‌ بر امپراطوري منچو پيروز شدند.
رژيم چين پس از انقلاب مردمي از پادشاهي به جمهوري بازساخته شد. جمهورى چين در سال‌ ۱۹۱۲ تاسيس‌ شد. سون‌ يات‌ سن‌ اولين رييس جمهور چين در سال‌ ۱۹۱۲ بود.
حزب کمونيست چين در سال ۱۹۲۱ ميلادي تاسيس شد و مبارزات سخت مردم چين را رهبري مي‌کرد. در جنگ جهاني ژاپني ها بر اين سرزمين تاختند و با پايان جنگ جهاني، جنگ داخلي ميان هواداران ژنرال چيانگ کاي شک و مائو تسه تونگ بالا گرفت که سرانجام به پيروزي هواداران حزب کمونيست چين انجاميد و از آن پس در سال 1949 چين به صورت کمونيستي تا به امروز گردانده مي‌شود.
از سال ۱۹۵۶، حزب کمونيست چين به دليل فقدان تجربه کافي در جريان رهبري اقتصادي و نوسازي چين اشتباهاتي مرتکب شد.پس از پايان انقلاب فرهنگي چين در اکتبر سال ۱۹۷۶، چين به دوره نوين توسعه اقتصادي وارد شد. از آغاز سال ۱۹۷۹حزب کمونيست چين سياست‌هاي اصلاحات و درهاي باز را که تنگ شيائوپنگ مطرح کرد به اجرا گذارد.
پس از اجراي سياست‌هاي اصلاحات و درهاي باز به اين طرف، توسعه اقتصاد ملي و اجتماعي چين به دستاورد‌هاي چشمگيري نائل آمده‌است. چهره کشور دستخوش تغييرات تکان دهنده شد.
اين دوران از لحاظ وضعيت بهترين زمان پس از تاسيس جمهوري خلق و بهترين دوره براي مردم به لحاظ تامين منافع آنان به شمار مي‌رود.
در حال حاضر چين دومين کشور در اقتصاد جهان است. چنانچه رشد کنوني اقتصادي چين همچنان ادامه يابد، چين از نظر اقتصادي، در حال رسيدن به آمريکا يعني بزرگ‌ترين اقتصاد جهان است و پيش‌بيني مي‌شود در آينده‌اي نه چندان دور با همين روند آمريکا را پشت سر نهاده و مقام اول را کسب کند. بنابراين بايد خود را براي مقابله با پيامدهاي سياسي و اقتصادي اين موضوع آماده کند.
فرهنگ کسب وکار در چين
در اين هفته که به بررسي مجزاي کشور چين اختصاص داده شده است، اطلاعات جامعي پيرامون فرهنگ تجاري و فضاي کسب‌وکار اين کشور ارائه مي‌شود که مي‌تواند ياريگر شما در تعامل موثرتر با مشتريان وشرکاي چيني باشد. هرچند هر کدام از زير رده هابريک زمينه خاص در فرهنگ کسب‌وکار در چين تمرکز دارد، پيشنهاد مي‌شود اين بخش‌ها به ترتيب چاپ و مورد بررسي قرارگيرند.
ممکن است پس از مطالعه اين بخش پيرامون فرهنگ کسب‌وکار چين، به مطالعه فرهنگ تجاري ساير کشورهايي که با آنها سروکار داريد، احساس نياز کنيد. در آينده نزديک اين کشورها نيز مورد بررسي قرار خواهند گرفت.

منبع: برندزلینک
brandslink.ir


 

 

 

ارسال شده در تاریخ : 22 فروردین 1393 ساعت 16:21

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : حسن حسین زاده
نام کاربری : ali_123
تاریخ عضویت : 2 فروردین 1393
تعداد مقالات ارسالی : 1000
تعداد لینک ها : 0