برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

آشنايي با پورت USB

آشنايي با پورت USB

بسياري از دستگاههاي USB كابل USB خود را به همراه دارند. يعني كابل از يك سمت به دستگاه وصل است و قابل جدا كردن نيست و از سمت ديگرداراي يك سوكت نوع\\\"A\\\" است كه از اين سمت به كامپيوتر وصل مي شود

ولي اگر كابل به صورت مجزا باشد در سمت دستگاه سوكت نوع \\\"B\\\" وجود خواهد داشت. پس اين كابل از يك سمت سوكت نوع \\\"B\\\" (سمت دستگاه) و از يك سمت داراي سوكت نوع \\\"A\\\" (سمت كامپيوتر) است.

استاندارد USB از سوكت هاي نوع \\\"A\\\"و\\\"B\\\" براي جلوگيري از اشتباه استفاده مي كند.

* سوكت نوع \\\"A\\\" \\\"بالا دست\\\" يا \\\"up stream\\\" سمت كامپيوتر

*سوكت نوع \\\"B\\\" \\\"پايين دست يا \\\"down stream\\\" و به تجهيزات داراي پورت USB وصل مي شود كه همان سمت دستگاه مي باشد.

USB2.0

استاندارد USB ورژن 2 در ماه آوريل سال 200ميلادي پايه گذاري شد. اين استاندارد در حقيقت يك ارتقا استاندارد USB1.1 بود.

USB2.0 (يا USB پر سرعت) پهناي باند كافي براي انتقال صوت و تصوير و اطلاعات ذخيره شده دارد و سرعت انتقالي 40 برابر سريعتر از USB1.1 دارد تا انتقال اطلاعات به راحتي انجام گيرد. USB2.0 داراي قابليت انتقال در جهت مستقيم و عكس آن نيز مي‌باشد..

USB2.0 سه سرعت را پشتيباني مي كند. (480.12.15 مگابايت بر ثانيه) USB2.0 با وسايلي كه به پهناي باند (سرعت انتقال اطلاعات) كمتري احتياج دارند مانندMouse , Keyboard به همان خوبي وسايلي كه به پهناي باند بيشتري احتياج دارند مانند دوربين هاي اينترنتي و اسكنرها و پرينترها و وسايل ذخيره سازي پر حجم اطلاعات به خوبي كار مي‌كند. همچنان كه صنعت كامپيوتر رشد مي كند. استفاده از USB2.0 معمول تر مي شود و اين نشاندهنده قابليتهاي بالاي USB2.0 است.

منبع: برندزلینک
brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 17 فروردین 1393 ساعت 23:32

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : حسن حسین زاده
نام کاربری : ali_123
تاریخ عضویت : 2 فروردین 1393
تعداد مقالات ارسالی : 1000
تعداد لینک ها : 0