برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

حنجره طلايي شوید

حنجره طلايي شوید

به خوانندگي علاقه داريد

با اين معجون صداي‌تان را مخملي كنيد

اگر مي‌خواهيد به جرگه خوش‌صداترين خواننده‌ها يا قاري‌هاي قرآن درآييد و صدايي نرم و مخملي و بدون خش داشته باشيد بد نيست به اين نسخه توجه كنيد. به باور بسياري از درمانگران شيوه‌هاي طبيعي درمان نوشيدن معجون شيرانجير تاثير درماني قابل توجهي بر تقويت حنجره و نرم شدن صدا دارد. براي تهيه اين معجون كافي است انجير خشك شده را در مقداري شير تازه بجوشانيد و متناسب با حجم آن یک تا 2 قاشق آرد و سر قاشق چاي‌خوري دارچين اضافه كنيد.

مي‌خواهيد مجري نمونه‌اي باشيد

پياز تنوري را فراموش نكنيد

يكي ديگر از روش‌هايي كه با كمك آن مي‌توانيد معجزه‌اي ماندگار در حنجره‌تان ايجاد كنيد اين است كه يك پياز تازه و سالم را كبابي كنيد. براي تهيه اين پياز كبابي بايد از سلامت پياز مطمئن شويد. آن را خوب بشوييد و پوست اضافه آن را جدا كنيد و سپس آن را به خوبي درون فويل بپيچيد و روي منقل پر از ذغال يا درون فر قرار دهيد. بعد از آماده شدن پياز و از بين رفتن حرارت پياز را ميل كنيد. خوردن اين پياز يك بار در هفته به شما كمك مي‌كند تا صدايي شفاف و واضح داشته باشيد. درمانگران شيوه‌هاي طبيعي مصرف پياز كبابي را به افرادي كه صداپيشه هستند و گويندگي و دوبلاژ از جمله برنامه‌هاي روزمره‌شان است توصيه مي‌كنند.

مي‌خواهيد بدون خش صحبت كنيد

ويتامين درماني كنيد

گنجاندن ويتامين c در برنامه و سبد غذايي روزانه تاثير زيادي در تقويت حنجره و بهبود عملكرد آن دارد. اثرگذاري ويتامين c بر طراوت و شادابي سلول‌ها و بافت‌هاي حنجره و تارهاي صوتي است بنابراين توصيه شده تاهر گونه مواد غذايي حاوي ويتامين c را به برنامه غذايي‌ خود اضافه كنيد. بهترين خوراكي‌هاي حاوي اين ويتامين معجزه‌گر پرتقال، كيوي، ليموترش و سيب و سيب زميني است.

دنبال ساده‌ترين روش مي‌گرديد

شربت عسل بخوريد

اگر در جست‌وجوي راهي ساده و بي‌دردسر براي تقويت حنجره، عضلات و تارهاي صوتي هستيد، مي‌توانيد از شربت عسل استفاده كنيد. براي تهيه اين شربت كافي است 3 تا 4 قاشق غذاخوري عسل را درون يك ليوان آب نيمه ولرم بريزيد و آن را به حدي هم بزنيد كه خوب در آب حل شود و اثري از آن باقي نماند. نوشيدن يك ليوان از اين شربت در روزها و زمان‌هايي كه مي‌خواهيد برنامه‌اي اجرا يا سخنراني كنيد يا حتي براي خوانندگي آماده شويد، توصيه شده است.

سوپ درماني كنيد

التهاب‌هاي حنجره را مديريت كنيد

براي پيشگيري از ابتلا به التهاب‌هاي حنجره و سلامت نگه‌داشتن حنجره‌ و صداي‌تان حتما در برنامه غذايي پاييز و زمستان سوپ و آب مرغ بگنجانيد. خوردن سوپ و آب تهيه شده از مرغ كمك مي‌كند تا هم از سرماخوردگي و گرفتگي و التهاب حنجره در امان بمانيد و هم حنجره‌تان را گرم و مرطوب نگه‌ داريد و آن را براي خواندن هميشه آماده نگاه داريد.

اين توصيه ها را فراموش نكنيد

اگر مي‌خواهيد عنوان حنجره طلايي را براي هميشه براي خود حفظ كنيد به توصيه‌هاي زير توجه كنيد:

هرگز كافئين مصرف نكنيد. نوشيدن قهوه، كاكائو و شكلات از جمله مهم‌ترين عوامل خشكي گلو است كه در نهايت موجب بروز اختلال در عملكرد تارهاي صوتي مي‌شود.
از دهان‌شويه‌هايي كه نمي‌شناسيد و احتمال غيراستاندارد بودن آنها وجود دارد، مصرف نكنيد. برخي از دهانشويه‌ها حاوي موادي هستند كه موجب خشكي گلو و خش‌دار شدن صدا مي‌شوند.
از خوردن غذاها و خوراكي‌هايي كه به آنها حساسيت داريد پرهيز كنيد. ابتلا به حساسيت موجب بروز التهاب در ناحيه گلوي‌تان مي‌شود.
از قرار گرفتن در محيط‌هاي آلوده كه مواد شيميايي در آن وجود دارد پرهيز كنيد چراكه گرد مواد شيميايي و استنشاق آن مي‌تواند به حنجره و تارهاي صوتي شما آسيب برساند.

منبع: برندزلینک
brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 13 فروردین 1393 ساعت 18:30

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : حسن حسین زاده
نام کاربری : ali_123
تاریخ عضویت : 2 فروردین 1393
تعداد مقالات ارسالی : 1000
تعداد لینک ها : 0